Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

ÖRNEK KAYMAKAM

imajes2Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık’ın Çalışmaları Takdir Topluyor.

Geyve kaymakamı İdris Akbıyık’ın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Başkanlığı olarak; köy muhtarları ve vatandaşlarla istişare edip halkımıza hizmet için yeni projeler üretiyoruz,haberi ADAPOSTASI gazetesinde ÖRNEK KAYMAKAM olarak yayınlandı.

BİR KİTAP BİR İNSAN

Geyve kaymakamı İdris Akbıyık, projeler hakkında şunları söyledi: “Bizim birinci meselemiz öğrencilere iyi bir eğitim vererek hem kariyer yönünden hem kişilik yönünden kaliteli insan yetiştirmektir. Bunun için okullara , öğrencilere çok önem veriyorum. Okullar açılmadan 5.sınıftan 11.sınıfa kadar öğrencilerin seviyesine uygun 60 bin liralık roman, hikaye alarak çocuklara dağıttık. İhtiyaç sahibi öğrencilere de 10 bin liralık SBS, YGS ve LGS’eye hazırlık test kitapları verdik. Ülkemize hizmet edecek iyi insanlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Bir kitap bir insan projemizde, sadece öğrenciler değil; daire amirleri, öğretmenler, memurlar, muhtarlar, vatandaşlar da okuyor. Okuyan bir Geyve oluşturmaya çalışıyoruz.

 

TOKİ KONUT PROJESİ

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık:“Vatandaşlarımızı ev sahibi yapabilmek için, Doğantepe Köyünde Yatılı Bölge Okulunun yanındaki 15 dönüm hazine arazisine konut yapacağız. 93 konutluk bu projemiz tamamlandı. Arazinin etüt çalışmaları yapıldı. Bu arsanın, bina yapımına uygun olduğu tespit edildi. Bahar mevsiminde inşaatların yapımına başlanacak.

 

MODERN BAĞCILIK

Geyve’de uzun yıllardan beri üzüm yetiştiriliyor. Fakat eski sistem olduğu için verim az. Üzüm bağlarıyla ilgili modernizasyon projesi ürettik. Üzüm kütüklerinin sırasına beton direkler dikip tel gerilecek. Üzümlerin dalları bu tellere bağlanacak.Böylece yapraklar ve meyveler daha geniş alana yayılacağı için verim birkaç kat artacak. Bu proje sayesinde hem değişik üzümler hem de daha fazla ürün elde edilecek. Şimdilik bu uygulamayı Halidiye ve Hisarlık Köylerinde 5 çiftçimizle başlattık. İlerki günlerde bu sayıyı daha da artıracağız.

 

YENİ PROJELER

Geyve kaymakamı İdrisAkbıyık, sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca; havancılık, seracılık ve kültür mantarı üretmek gibi projelerimiz de var. Bu çalışmaları yapmamızdaki gayemiz; ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gelir kapısı açmaktır.

 

Soğuk kış günlerinde üşümemeleri için muhtaç durumda olan bin aileye, birer ton kömür dağıttık.”dedi.

 imajes2 (1)

Haber:Mehmet AYDOĞAN

 

1472 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle