Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Ekim 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Teknoloji

Geyve Karaçay Köprüsü Yenileniyor.

geyve-yeni-karacay-koprusu- (1)Geyve Karaçay Köprüsü Yenileniyor.

Haziran ayında meydana gelen Karaçay Deresinin taşması olayında selin getirdiği atıklar ile önü kapanan ve sıkıntılı anların yaşanmasına neden olan Karaçay Köprüsü yeniden yapılıyor.

Karaçay Deresinin köprü ayakları ile her iki tarafındaki yürüyüş yolunun ayakları dere yatağında olduğu için sel anında büyük sıkıntı yaşanıyordu.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; “İlçemizin girişinde Karaçay Deresi üzerinde bulunan köprüyü yeniliyoruz. Projenin ihalesi Büyükşehir Belediyemiz tarafından  gerçekleştirildi. İhale Komisyonunun değerlendirmelerinin ardından çalışmaların başlayacağı proje yaklaşık 3 ayda tamamlanacak” dedi. Proje hakkında da bilgi  veren Başkan Kaya “İnşa edeceğimiz köprü 26 metre uzunluğunda ve 21 metre genişliğinde olacak. Mimarisiyle de büyük beğeni kazanacak projemiz ilçemize hayırlı olsun, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

 

9493 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Karaçay Köprüsü Yenileniyor. için 2 Yorum

  1. CAN ŞEN dedi ki:

    Yerleşim yerleri Geyve ve Alifuatpaşa Kıncı deresinde köklü bir geçmişi olduğunu BİLİNCİNDEYİZ !! Allah’ım Böyle zeval tekrarını göstermesin. Afetlere karşı önceden Alabileceğimiz tetbir ve hızırlıkların yapılması… bundan sonra yaşanacak afetlere karşı dayanıklı olmasını .. Can kaybı ve mal kaybı yaşanmasın vatandaş üzülmesin, ağlamasın , hep güzel günlere

  2. misafir dedi ki:

    Sadece köprü yapmakla olmuyor.Günlük düşünmeyin,Belediye petrolünden sağlık ocağının oraya kadar yolu geliş gidiş olarak genişletebiliyormusunuz. O zaman hizmet etmiş olursunuz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle