Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Geyve Karacaören’de Hayır Pilavı..

geyve-karacaoren-hayir-pilavi-2015- (22)Geyve Karacaören Köyü’nde yapılan hayır pilavı çevre ilçe ve köylerden gelen vatandaşlar ile siyasetçilerin  yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Geyve köylerinin kültürlerinin adeta birer simgesi olarak günümüze kadar gelen pilav etkinliklerine yoğun ilgi gözlerden kaçmıyor. Pilav etkinliklerinin gelecek nesillere kültür mirasımızı aktarabilmek adına yerel kültürün bir parçası olarak kaynaşma ve tanışma bereketi olarak simgelendiği hayır pilavında kurulan pazar ile vatandaşlar alışveriş yapma imkanı  da buluyorlar.

Bu sene Geyve Karacaören Köyünde yapılan hayır pilavına siyasilerin de yoğun katılımı gözlerden kaçmadı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, her hafta sonunda ilçe merkez ve köylerindeki düğün, cemiyet ve hayır pilavlarına iştirak edip vatandaşlarla hasbihal etmeye devam etti. Başkan Kaya ile beraberinde Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu ve Belediye Meclis üyeleri de Karacaören hayır pilavına misafir olurken MHP Sakarya Milletvekili adayı Orhan Ünver ile birlikte Geyve MHP teşkilatı, Geyve CHP teşkilatı ve Merkez Parti Milletvekili adayı Behçet Top’ta Karacaören hayır Pilavına katıldı..

Öğle Namazı sonrasında Karacaören Köyü gençliği tarafından gelen davetlilere pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Karacaören Köyü Muhtarı Sabahattin Gül; hayır pilavı için köylerine gelen konuklara teşekkür ederek kendilerini köyünde görmekten memnun olduğunu söyledi.

ERcan DEMİR-Geyvemedya.com

geyve-karacaoren-hayir-pilavi-2015-

 

3009 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle