Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Haziran 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Teknoloji, üst Haberler

Geyve İtfaiyesi Yeni Yerine Taşınacak!

geyve-itfaiyesi-tepecikler-mahallesine-tasiniyor- (10)Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı Geyve İtfaiye Grup Amirliği Tepecikler Mahallesindeki yeni yerine taşınmaya hazırlanıyor.

“ACİL ÇIKIŞLAR RAHATLAYACAK”

İlçede yıllara dayalı olarak nüfusun artması, buna bağlı olarak da yerleşim alanının gittikçe çevreye yayılmasıyla birlikte şehrin göbeğinde kalan Geyve İtfaiyesi, bu durumun yarattığı tehlike ve engellerin aşılması için Tepecikler Mahallesindeki eski Meteoroloji istasyonu binasına taşınacak.

“TADİLAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI”

Geyve İtfaiyesinin bundan sonra itfaiye hizmetlerinin yürüteceği Tepecikler Mahallesinde bulunan 4.5 dönümlük arazi üzerinde bulunan eski Meteoroloji istasyonu binasında tadilat çalışmaları devam ediyor. 2 katlı mevcut binada yapılan tadilat işlemleri sonunda İtfaiye hizmetleri için gerekli olan eğitim salonları, dinlenme salonu, idari ofisler, yatakhaneler ve mutfak bölümleri oluşturulmuş olacak. İtfaiyenin buraya taşınacak olması ve acil durumlarda daha hızlı hareket edip ,yangın ve diğer olaylara zamanında müdahale edebilmesi amacıyla itfaiye çıkışının gerçekleşeği yan yollarda da çalışmalar başladı.

“MODERN BİR İTFAİYE OLACAĞIZ”

Bünyesinde 15 personeli bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Geyve İtfaiyesi Grup Amiri Ali Aslan “Şehir içinde bulunan itfaiyemizin şehir dışındaki yeni yerine taşınmasıyla birlikte her açıdan çok rahat edeceğiz. Yeni yerimizde 2 çıkış noktamız olacak ve zaman kaybı yaşamadan acil durumlara ve yangınlara müdahale edebileceğiz. Şu an ki konumumuz gereği direkt olarak çarşı içerisinden gitmek zorunda kalan araçlarımız halk için bir tehlike unsuruydu. Bu sorun yeni yerimize taşınmamız ile birlikte son bulacak. Yeni yerimiz her türlü ihtiyacımızı karşılayabilecek düzeyde inşa ediliyor. Garajı daha büyük yapılan yeni yerimizde, personele ait bölümde ise personelimizin rahat edebilmesi için gerekli tüm ihtiyaçlar düşünülerek hareket ediliyor” diye konuştu.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

geyve-itfaiyesi-yeni-yerine-tasinacak-

2558 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve İtfaiyesi Yeni Yerine Taşınmaya Hazırlanıyor için 1 yorum

  1. MİSAFİR06 dedi ki:

    HARFİYAT TOPRAĞI DÖKÜLEN YERDE VE HAVUZUN SAĞINDA BULUNAN ÇAM AĞAÇLARI NİÇİN KESİLDİ? HERKES YEŞİLİ KORUMAK İSTER BİRİLERİ ÇAMLARI KESER. ÇAM AĞAÇLARI KESİLMEDEN İŞ YAPILAMAZ MI ? ÇAMLARIN HESABINI KİM VERECEK?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle