Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mart 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Geyve, İstiklal Marşını Okudu

GEYVE, İSTİKLAL MARŞINI OKUDU.

Sakarya’nın Geyve ilçesinde İstiklal marşının kabulünün 98.yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilçede bulunan 7’den 70’e her kesimden vatandaş (öğrenci çiftçi esnaf polis asker emekli üst düzey kamu görevlileri) istiklal marşının mısralarını seslendirdiler.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü dolayısıyla kamera çekimlerini ve yönetmenliğini öğretmenler Yunus Çınar ve Seyit Süleyman Acar’ın hazırladığı ve 7’den 70’e vatandaşların İstiklal Marşı’nı okuduğu klip sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Proje kapsamında oluşturulan videoda; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol, Şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Geyve Müftüsü Rahmi Yiğit başta olmak üzere, öğrenci, emekli öğretmen, kasap, ev hanımı, berber, polis memuru, jandarma personeli, çiftçi, sağlık personeli, eczacı, motor ustası ilçede bulunan 7’den 70’e her kesimden vatandaş katıldı.

Projeyi gerçekleştiren öğretmenler; 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü nedeniyle Hem çocuklarımıza İstiklal Marşı’nın önemini kavratmak hem de bugünü yad etmek anlamında güzel bir proje olsun istedik. Halktan ve her kesimden olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu projede yer vermeye çalıştık. Bu projeyle aynı zamanda İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anmış olduk. Projede emeği geçenlere çok teşekkür ederim.”

Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran video beğeni kazanmaya devam ediyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

2865 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve, İstiklal Marşını Okudu için 4 Yorum

  1. Metin AVCI dedi ki:

    Ellerinize Sağlık, Çok Güzel Çalışma… Tebrikler

  2. […] Geyve, İstiklal Marşını Okudu GEYVE, İSTİKLAL MARŞINI OKUDU. Sakarya’nın Geyve ilçes… […]

  3. […] Geyve, İstiklal Marşını Okudu GEYVE, İSTİKLAL MARŞINI OKUDU. Sakarya’nın Geyve ilçes… […]

  4. İsim * dedi ki:

    ÇOK GÜZEL OLMUŞ TEBRİK EDİYORUM…

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle