Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ekim 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

Geyve İmam Hatip Orta Okulundan Velilere Seminer…

geyve-imam hatip-ortaokulu-seminer-kendi-cocugunuzu-ne kadar-taniyorsunuz- (15)Geyve İmam Hatip Ortaokulu, öğrenci velileri için eğitim semineri düzenledi. Seminer, yeni İHL Konferans Salonunda gerçekleşti.

Semineri; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal, İHL Müdürü Mehmet Doğan, İHOO Müdürü Ali Demir ve kalabalık bir veli gurubu dikkatle izledi.

Anne Baba Davranışlarının, Çocuklar Üzerindeki Etkileri” konu başlığındaki seminerde, “Kendinizi ve Çocuğunuzu Ne Kadar Tanıyorsunuz” ara başlığında bilgiler verildi. Semineri; Psikolojik Danışman-Aile Danışmanı Nuray Baştan Aydın verdi.

Soru – cevap biçiminde devam eden seminerde Aydın özetle şunları söyledi: ” Bir çocukla uğraşırken iki duygu içinde olmalıyız; çocuk olduğu için sevgi, yarın büyüyeceği için saygı. Bunları göstermeliyiz ki, çocukta bu duyguları göstersin. Biz eğer doğru kişilikli bir evlat yetiştiremiyorsak ona bıraktığımız her türlü maddi imkanın bir süre sonra önemini kaybettiğini göreceğiz. Siz gül fidanı yetiştiren, her türlü hürmete layık bahçıvansınız. Olumlu çocuk yetiştirmenin ilk şartı, olumlu anne baba olmaktır. Hiç birimiz mükemmel değiliz, öyle ise onlardan da mükemmel olmalarını beklememeliyiz. Her özenli çalışma gibi çocuk eğitimi de sabır, zaman ve bilinçli çaba ister. Her çocuğun dünyasında, özü pozitif değerlerle yüklü ayrı bir yetenek ve güzellik vardır. Çocuklarımız yaş özellikleri itibarı ile ergenlik dönemi içerisindeler. Bu dönem kimlik arayışı ile geçen fırtınalı bir dönemdir. Gelişimin üç basamağı vardır; bedensel gelişim, zihinsel gelişim, duygusal ve sosyal gelişim…”

Konuşma sonunda, İHOO Müdürü Ali Demir konuğuna teşekkür çiçeği verdi. Konuşmacı Aydın, kitaplarını imzaladı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2293 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle