Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Aralık 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Şiir Gecesine Yoğun İlgi…

Geyve İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen “5.Geleneksel Şiir Akşamları” programına veliler yoğun ilgi gösterdi.

Geyve İmam Hatip Lisesi Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen şiir akşamı programına; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Okul Müdürleri ve öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Programı okulun meslek dersleri öğretmeni Nesibe Kurtulmuş sundu.

Program, İstiklal Marşının birlikte söylenmesi ile başladı.

Okul öğrencisi Abdulbaki Yıldırım Kuran-ı Kerim tilaveti ve öğrenci Ali Hamza Öze mealini okudu.

Okul Müdürü Ali Demir kısa bir selamlama konuşması yaparak geceye katılan konuklara ve geceyi hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Zeynep Gülnihal Çağlar “15 temmuz gecesi” şiirini, Beyza Tuna “İbrahim” şiirini, “Nuri Amca” skecini Emirhan Karakoç ve Muhammet Eren, Mevlana’nın hayata dair  öğrendiklerini Berat Balcı ve Muhammet Ay, Candan Araz -Elif Azut Hayrunisa Bülbül -Begüm İlhan  “Acı ” şiirini, Şule Yüksel- İkbal Çakır-Şevval Akyol-Hatice Kübra Şahin “Pazarlamacı” skecini, Hatice Meryem Bostan “Koca Yürekli Şehit” şiirini, “Bir çocuğun gözünden yaşananlar” şiirini İrem Yağmur Gürsu, Ahsen Özkul “Yalvarış” şiirini, Zeynep Beyza Demir  “çocukluğum” şiirini, Nursena Akkuş ve Şevval Gül “Tanınacak” şiirini, hadislerden oluşan oratoryoyu okul korosu, Dedikodu konulu skeci öğrenciler, Okul Korosu ilahiler seslendirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, geceyi hazırlayan öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3983 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve İmam Hatip Lisesinin Şiir Gecesine Yoğun İlgi için 1 yorum

  1. hasan kılıç dedi ki:

    büyük sükselerle açılan imam hatip okullarında sosyal etkinlikler gırla.. ama başarı?/ yok gibi neden? bu tür etkinlikler kadar sınavlarda başarı da bekliyoruz. geyve nin en iyi çocuklarını aldınız sonuç ne oldu? allah aşkına açıklayın. bir yerlerde hata var o hatayı düzeltin de başarıyı artırın. bu tür etkinliklerden ziyade başarılarınızla reklam olun. bu dediğimi de hemen ters anlamayın. veli olarak beklentimiz var.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle