Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

HÜKÜMET KONAĞI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

geyvehukumetkonagı8Geyve Hükümet Konağı için Çalışmalar Başladı.

Yıkım Kararı Var

İlçe Merkezinde bulunan Hükümet Konağının deprem sonrası yıkım kararı verilmesi ile Geçtiğimiz yıl arazi arayışları başlamış ve Tepecikler Mahallesindeki arazi üzerine Hükümet Konağı ile Adalet Sarayının yapılması kararlaştırılmıştı.

Zemin Etüdü

Sakarya Yatırım İzleme Koordinayon Başkanlığı tarafından Proje danışmanlık işleri tamamlanan Hükümet Konağı için yapılacak olan Arazi üzerinde zemin etüdü için sondaj çalışmaları başladı. 

Adliye’ye İlave Arazi

Hükümet Konağı içinde görev yapan Adliye’ye de Tepecikler Mahallesinde Hükümet konağı yanına yeni Adliye Binası yapılacak. Ancak Hükümet Konağı yanına yapılacak olan Adalet Sarayı arazisinin ise Adalet Bakanlığının çizmiş olduğu projeye yetersiz kaldığı, projeye ilave arazinin eklenmesi konusunda ise çalışmaların başladığı öğrenildi.

Tepecikler’e Ayrı Bir Güzellik

Deprem sonrası sağlam zemini ile gözde bölgelerden olan Tepecikler Mahallesi son dönemde yapılan toplu konutlar ile göze çarpıyordu.Önümüzdeki süreçte ihale aşaması başlayacak olan yeni Geyve Hükümet Konağının Tepecikler Mahallesine ayrı bir hareket ve güzellik katacağı ifade ediliyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

İŞTE HÜKÜMET KONAĞI ve ADLİYE SARAYI PROJESİ

3502 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle