Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Şubat 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve HEM’den Arıcılık Kursu

geyve-karacam-mahallesinde-hem-aricilik-kursu-hemden-karac (8)Geyve’de arıcılığın daha yaygın hale gelmesi, daha bilinçli yetiştiriciler ile daha kaliteli bal üretilebilmesi amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitici kursları başladı.

Karaçam Mahallesinde Geyve HEM Müdürü Mustafa Doğan tarafından verilen eğitimlere yaklaşık 30 kursiyer katılıyor.

Düzenlenen eğitimlere ilginin yüksek olmasının memnuniyetini yaşadıklarını belirten Geyve Hem Müdürü Mustafa Doğan tüm sektörlerde olduğu gibi sürdürülebilir verim ve kalite için doğru bilginin önemini vurgularken, vatandaşlara doğru bilgiyi sağlama konusunda bu gibi eğitimlerle yardımcı olmaya çalıştıklarının söyledi.

Arıcılığın ekonomik getirisinin yanında ekolojik dengenin de sigortası olduğuna dikkat çeken HEM Müdürü Mustafa Doğan, “Bu nedenle Halk Eğitim Merkezimiz arıcılık kursuna büyük önem vermektedir. Her yıl daha da yaygınlaştırılarak açılan kurslarla ilçemizde yüzlerce ifade edilebilecek arıcı ve arı üreticisi yetiştirilmesi hedeflenmektedir, dedi.

Geyve Hem tarafından ilçede arıcılık kursu planlaması yapıldığı ve köylülerimizin talebi halinde arıcılık kursları değişik köylerimizde açılmaya devam edileceği belirtildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1776 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle