Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Haziran 2012 | Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve HEM Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Yöresel Yemek ve Tatlı Yarışması’ Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.

Yarışmaya;  Yöresel Et-Sebze Yemekleri kategorisinde 19 yemek, Yöresel tatlılar kategorisinide 19 tatlı katıldı.

Değerlendirme sonucunda yemek dalında: 1. Adile Akgün ( Koza Kabuğu – nohutlu mantı ) 65.5 puan, 2. Birsen Akkuş ( Güveçte Dolma ) 62.25puan, 3. Kevser Muti (Keşkek ) 56 puan ile ödül kazandı.

Değerlendirme sonucunda tatlı dalında: 1. Sadiye Gürsoy (Kabak Reçeli) 70.25 puan, 2. Arife Dönmez (Uhut Tatlısı ) 70 puan, 3. Aslı İleri (Geyve Ayvası) 65 puan ile ödül kazandı

Yarışmanın; 1.lik ödüllerini temin eden Geyve Esnaf  ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Bulur, ödülleri olan ‘bulaşık makinalarını’ teslim etti. 2. Lik ödüllerini temin eden ‘Mutarlar Derneği Başkanı’ Süleyman Pınar ödüllerini verdi. 3. Lük ödüllerini temin eden ‘Yerel Kültür Derneği’ temsilcisi Sami Bölükbaş ödüllerini verdi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

4983 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve HEM Yöresel Yemek Yarışması Sonuçlandı… için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Muhteşem bir yemek şöleni.Jüri üyesi gerçekten harika seçilmiş.Namık CİHAN HOCAM BU işin tam uzmanıdır. Seçim mükemmel.Geyvenin insanı yemek konusunda uzman sayılır.YENİ yarışmalarda en az bir bayan jurinin de bulunmasıdır.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle