Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Nisan 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

GEYVE HEDİYE KURAN KURSU AÇILDI

hediye17Hediye Kuran Kursu Cuma Namazını müteakip düzenlenen törenle açıldı. Merkez Hediye Camii müştemilatında bulunan eski lojman binası, hayırsever vatandaşlarımız tarafından onarıldıktan sonra Geyve Müftülüğünce gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından , bina 22 Mart 2013 tarihinde Hediye Kuran Kursu olarak hizmete açıldı.

Cuma namazını müteakip İlçe Kaymakamı İdris AKBIYIK, Belediye Başkanı Murat Kaya ve ilçe Müftüsü Ali Erhun’un katılımıyla Hediye Kuran Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende Konuşma yapan Belediye Başkanı Murat Kaya İlçe müftümüze ve emeği geçenlere teşekkür etti. Geyve Kaymakam İdris AKBIYIK yaptığı konuşmada; Yeni ilçe müftümüzün gelmesiyle birlikte müftülük hizmetlerinde ve Kuran Kurslarında hareketlilik başladığını, bu kursların yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Geyve Müftüsü Ali Erhun ise yaptığı konuşmada Kuran Kurslarının günümüzde çok önemli bir yere sahip olduğunu, genç nesillerin yetişmesinde vazgeçilmez olduğunu bunun içinde ellerinden geldiği kadar Kuran Kursu hizmetlerini ileriye götürmeye çalışacaklarını söyledi.

Daha sonra Kurdelanın kesimiyle Hediye Kuran Kursu hizmete açıldı. Tüm mahalle halkına ve Geyveye hayırlı olsun.

1768 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle