Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Şubat 2012 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Videolar

Kültürümüzün bir parçası olan halk oyunları ilgisizlikten en kötü günlerini yaşıyor.

Sakarya bölgesinin kendine özgü tek halk oyunlarına sahip Geyve ilçesi, son yıllardaki ilgisizlikten dolayı bu özelliğini yitirmekte hatta diğer ilçelere kaptırmaya başladı bile.

Geyve oyun havaları diye gösterime çıkılan oyunlara baktığımızda halk oyununu icra edenler diğer ilçe ekipleri…

Geçmiş kültürümüzden Sahibi olduğumuz tek miras olan halk oyunlarımızı bugün gelinen noktada sahip çıkamayışımızın hesabını gelecek nesillere Geyveliler olarak nasıl vereceğiz.

Yetkilileri ve Geyvelileri sorumluluğa davet ediyoruz.

Geyve Folklorünü yaşatalım, sahip çıkalım…  Konuyla ilgili olarak başta Kaymakamımız ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzce bir çalışma yapılarak, Geyve Folklorü’nün değişik tanımlamalarla lanse edilmesinin önüne geçilmelidir.

Kültürümüzü,Folklorümüzü unutmamak adına , unutturmamak adına Geçmişte başarılara imza atan Geyve halk oyunları Ekibinin Van ve Sakarya’daki yarışmalarda yaptıkları gösterilerini değerli https://geyvemedya.com okuyucuları ile paylaşıyoruz.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com


2294 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Halk Oyunları Elimizden Gidiyor.. için 1 yorum

  1. Celal ALTINTAŞ dedi ki:

    Bu oyunları 80 li yıllarda oynadığımız gibi oynasanız daha iyi olur bence .Orjinalliği gitmiş. Modernize edeceğiz diye yapmış olduğunuz değişiklikler şahsen benim hoşuma gitmedi. Sakarya 1.si olduğumuz 82 veya 83 yılından bir arşiv var ise birileri bir bir göz atsın.Ne demek istediğimi anlar inşallah

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle