Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Nisan 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

Geyve H.E.M Gıda Hijyeni ve Gıdaların Muhafazası Konulu Seminer Verildi.

Geyve-H.E.M-Gıda-Hijyeni-ve-Gıdaların-Muhafazası-Konulu-Seminer-Verildi.7Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği arasında imzalanan “Kadın Çiftçi Eğitimi İşbirliği” protokolü ile ülke genelinde 5 pilot ilde hayata geçirilen proje kapsamında kursiyerlerimize seminer verildi.
Bu protokol ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın deneyimlerinin kadın çiftçilere aktarılması ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda kursiyerlerimize İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli gıda mühendisi Aylin Duman tarafından “Gıda Hijyeni ve Gıdaların Muhafazası” konulu seminer verildi.
Duman: “Küflü gıdaların kesinlikle tüketilmemesi gerekir. Bazen bıçakla küflü kısımlar alındıktan sonra geri kalan kısımlar yenilebiliyor. Aslında biz sadece görünen kısmı yok etmiş oluyoruz. Göremediğimiz kısımları ise tüketiyoruz. Bu küflü besinler ileride kanserojen etki yapabilir.” dedi.

1849 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle