Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji

Geyve Gıda İhtisas için Talepler Tamamlandı

GEYVE GIDA OSB de GERİ SAYIM BAŞLADI
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı makamında ağırladı. Ziyarette Gıda İhtisas Bölgesi ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

GERİ SAYIM BAŞLADI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’u ziyaret etti.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı makamında ağırlayan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Geyve’de kurulması planlanan “Gıda İhtisas OSB” ile ilgili talep toplamaların tamamlandığını dile getirerek bu konuda gerekli bürokratik işlemleri başlatacaklarını ifade etti.

Gıda İhtisas OSB için toplanan taleplerle birlikte OSB başvurusunun yapılacağını dile getiren Başkan Altuğ, “Biz sahip oluğumuz kıymetlerin farkındayız. Bu önemle, doğal zenginliklerimizi doğru bir şekilde yöneterek kentin geleceğinin sadece sanayi ve ticaretle değil tarımın da belirleyeceğine inanarak çalışıyoruz.” dedi.

GEYVE’Yİ GLOBAL PAZARDA TANITIYORUZ

Gıda İhtisas OSB için Geyve’nin çok uygun bir bölge olduğunu ve bu anlamdaki çabaların meyvesini topluyor olmanın da memnuniyetini yaşadıklarını belirten Başkan Kaya, “Gıda İhtisas OSB, bizim için tarıma dayalı sanayinin bölgemizde geliştirilmesi açısından önemli bir adım.” şeklinde konuştu.

Geyve’nin ayvasını bir marka değeri olarak dünyaya tanıtmak amacıyla yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Murat Kaya, “Ayva’yı dünya çapında markalaştırırken, Geyve’yi, Sakarya’yı, ülkemizi global pazarlara tanıtıyoruz.” dedi.

İHRACAT YÜZDE 34 ARTTI

Başkan Altuğ ayrıca üretimin her alanda gelişmesi gerektiğine dikkat çekerek Temmuz ayı ihracat rakamlarına da değindi. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “2018 yılı Temmuz ayı ihracat değeri 525 milyon 781 bin dolar olarak gerçekleşti. TİM verilerine göre ilimiz ihracatı geçen yılın aynı ayına göre ihracatında %14, geçen aya göre de %34 artış gösterdi. En fazla ihracat yapan iller sıralamasında 7. Sırada olan Sakarya’nın daha üst sıralarda yer alabilmesi için her sektörde tükettiğimizden fazlasını üretmek ve dünyaya pazarlamak gerektiğine inanıyor ve üyelerimizi de üretim odaklı firmalar olmaları açısından yönlendiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1543 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle