Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Teknoloji

GEYVE FİBER İNTERNET’E KAVUŞUYOR

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; İlçemizde kurulması planlanan Fiber alt yapı internet altyapısının kalitesini üst seviyeye taşıyacaktır, dedi.

geyve-fiber-internete-kavusuyor-Sakarya Telekom İl Telekom Müdür Yardımcısı Atilla Atak ve İl Müdürlüğünden teknik ekip Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı makamında ziyaret etti.

Sakarya Telekom İl Müdür Yardımcısı Atilla Atak’ın Başkan Kaya’yı ziyaretinde; Geyve ilçesindeki telefon ve internet alt yapısının fiber alt yapı ile değiştirilmesine yönelik planlanan çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu açıklandı.

Sakarya İl Telekom Müdür Yardımcısı Atak; Türk Telekom’un 170 yıllık tecrübesi ile Geyve’deki telefon ve internet alt yapısını fiber alt yapı ile değiştirileceğini belirterek, Fiber optik alt yapının Geyve ilçemize hayırlı olmasını dileriz, dedi..

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ,Sakarya Telekom İl Müdür Yardımcısı Sayın Atilla Atak ile yaptığı görüşme sonrası , ilçemizde kurulması planlanan Fiber alt yapı internet altyapısının kalitesini üst seviyeye taşıyacaktır, dedi. Geyve’nin, layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına ve fiber teknolojisine kavuşacağı müjdesini veren Başkan Kaya; alt yapı çalışmaları ile zarar gören asfalt ve kilitli parke çalışmalarına başlamadan önce ilçemizdeki internet hızını Fiber Hıza çıkaracağız. Eski hatlarda yenileme çalışmaları yapılarak fiber kablolar döşenerek vatandaşlarımıza kesintisiz ve yüksek hızda internete erişim sağlanacağını belirterek, İlçemize Hayırlı Olsun ” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

geyve-fiber-internete-kavusuyor-
FİBER OPTİK ÖZELLİKLERİ
Fiber optik, temelde bir sinyali iletmek için elektrik yerine ışığı kullanan bir iletim aracıdır. Optik fiberler saf camdan yapılan saç teli kalınlığında uzun ipliklerdir. Bu fiberler yansıtıcı bir kılıfın içine doldurulur, böylece ışık fiberlerin içine hapsedilir. Kablonun en dışı ise koruyucu bir kılıfla kaplanır. Böylece Fiber optik kablolar ile daha uzun mesafelere daha yüksek değerde veri aktarımı ışık hızı diye tabir edilen en yüksek hızla iletilir. Fiber optik kablolar çevresel şartlara karşı çok iyi korunduklarından çevresel şartların ağır olduğu nemli, rutubetli ve aşırı yağışlı ortamlardan etkilenmeyerek her zaman tutarlı bir bağlantı sunar. Fiber kablolarda dışarıdan içeriye doğru hiçbir etkileşim olmadığı gibi dışarıdan içeriye doğru da hiçbir sızıntı olmaz ve bilgi en güvenli şekilde çok uzak mesafelere bozulmadan taşınabilir. Üretildikleri madde, fiziksel boyutları, sızdırmazlık gibi özellikleri dikkate alındığında fiber optik kablolar çok uzun süreler değişiklik ihtiyacı duymaz. Bu özelliği de fiber optik haberleşme sistemlerini çevreye en duyarlı haberleşme sistemleri olarak öne çıkarıyor.

geyve-alt-yapi-fiber-internete-kavusuyor-

NELER YAPILABİLİR?
Fiber internet sayesinde, 6 dakikada DVD, 58 saniyede 300 resim, 4 saniyede ortalama 50 dosya indirebilirsiniz*. Fiber internet; gerçek zamanlı etkileşim,(hızı etkileyen durumlar hariç) kesintisiz bağlantı sağlar. Fiber internet bağlantısı; akıllı ev, kişiselleştirilebilen TV, akıllı iletişim ağı, istediğinde seç izle video, bulut bilişim, online oyun, videokonferans, e-eğitim, uzaktan ameliyat, uzaktan hasta bakımı, akıllı enerji dağıtım şebekesi, yüksek güvenlikli ağ sistemleri gibi çok çeşitli uygulamaları mümkün kılar.

2719 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle