Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Kasım 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Spor

Eşmespor Kulubü  Kuruldu

geyve-esmespor-kulubu-takimi-kuruldu- (3)Geyve Eşmespor kulubü kuruldu.

Bir zamanlar oynadığı futbol ile Kaymakamlık Futbol turnuvalarında adından sıkça söz ettiren Eşmespor yeniden sportif faaliyetlerine başladı. Zaman ve şartlar gereği uzun yıllardan beri yeşil sahalardan uzak kalan Eşme Spor,Eşme Camii İmam-Hatibi Ahmet TAŞÇI Hocaefendinin gayretleri ile yeniden yeşil sahalara hazırlanıyor.

Eren İdman Yurdu Kulubü Alındı.

Geyve Eşme mahallesini her türlü sporsal faaliyetlerinde temsil edecek olan Eşmespor Kulübü, Sakarya 2.Amatör Futbol liginde mücadele eden Erenidmanyurdu spor’un fes edilip Eşmespor külübü tarafından satın almasıyla gerçekleşti.

Ahmet Hoca Onursal Başkan

Köye geldiği günden itibaren cemaat ile birlikte köy gençliği üzerinde emek ve gayretlerini esirgemeyen Köy İmamı Ahmet Taşçı Eşmespor Kulubü onursal başkanı seçildi.

Gençliğin Abisi Ahmet Hoca

Kulüp Yönetimi tarafından yapılan açıklamada; Sporu birlik ve beraberlik için bir  amaç olarak gören biz Eşme gençliği,birlik ve beraberliğimizi daha da perçinlemek için bir yola çıktık. Yetişen neslin önünde toplumumuzun örf ve ve adetlerine  uygun olmayan bir çok engeller var,bizler bunca kötü alışkanlığın kolayca edinilebileceği bu ortamda Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ünde söylemiş olduğu gibi ”Ben sporcunun zeki,çevik aynı zamanda ahlaklısını severim”ilkesine bağlı kalarak zeki,çevik ve ahlaklı bir gençliğin yetişmesi için harekete geçtik.Bu noktada bu hareketin öncülüğünü yapan, inandığımızda çok büyük işler yapabileceğimizi bize öğreten , bütün gayretiyle bizlere örnek ve önder olan Muhterem Ahmet TAŞÇI hocamıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Kulüp Binası

Eşmespora toplantıları ile her türlü birlikteliklerinde lazım olacak kulüp binası hazırlanma aşamalarında sona gelindi. Eşme Mahallesinde bulunan bir ev köy muhtarlığınca tamiri ve donanımı tamamlanarak Eşmespor kulübüne teslim edilecek.

Yeni Yönetim

Eşmespor Kulubünün oluşturulması ile yeni yönetim de oluştu.Yeni Eşmesporun ilk Başkanlığına Zeynel Gündoğdu getirilirken, 2.nci Başkan; Sinan Kervan, Genel Kaptan; Gökhan Ermiş, Sayman : Okan Doğrusöz, Futbol Şube Sorumlusu: Taner Gündoğdu, Kulüp Müdürlüğüne  İsa Topuz getirildi.

Antrenör ve İlk Transfer

Geyve Eşmespor adıyla sportif faaliyetlerine çıkacak olan takımın futbol antrenörlüğüne  Hasan Doğrusöz getirildi. Transfer çalışmaları kapsamında ilk imzayı Eşme Köyü gençlerinden Erdal Çoban’a Attıran Kulup Başkanı Zeynel Gündoğdu hocamız Hasan Doğrusöz’ün ve teknik ekibin çalışmaları futbolcu seçimi çalışmaları sonucunda lisans çıkartma işlemlerine başlayacaklarını Tüm Eşme Köyü ve futbolseverlerden destek beklediklerini belirtti.

Mücadelemiz Eşme Gençliği İçin

Eşmespor Kulüp Başkanı Gündoğdu; Geyve ilçesinin en büyük köylerinden olan şimdilerde Geyve ilçesinin mahallesi olan, Köyümüzün futbol takımını yeniden kurduklarını belirterek, tüm köyümüze ilçemize spor camiasına hayırlı olsun dedi.

Başkan Gündoğdu; Önümüzdeki sezon 2.Amatörde mücadele edecek olan Eşmesporun, yeni jenerasyon gençlerden oluşacağını ,buradaki amaçlarının  gençlerin spor alanında gelişmelerini, mücadele ruhunu kazanmalarını,birlik beraberlik içinde mücadele etmelerini ve kötü alışkanlıklardan kurtulmalarını hedeflemektedir, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

geyve-eşmespor-futbokulübü-kuruldu-

3228 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle