Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Aralık 2016 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

GEYVE DONDU..SASKİ’DEN UYARI

Geyve uzun yıllara aradan sonra -15 i gördüğü gecede adeta dondu.

Geyve’de geçen Salı’dan itibaren süren kar yağışı, yerini soğuk havaya bıraktı.Ülkemiz ile ilçemiz Geyve Sibirya ve Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisinde..Geçtiğimiz hafta yağan kar yağışının üzerinden gelen buz gibi soğuk hava gündüzleri sıfır derece dolaylarında seyrederken geceleri eksi 15 lere kadar çıkıyor.

Eksi 15 le Geyve Dondu

Ağaçların buzdan beyazladığı Geyve’de dün gece yarısı -15 ölçülen hava sıcaklığı sabah saatlerinde -11 olarak ölçüldü.

Karayolları Açık

İlçede mevcut tüm karayolları açık olmasına rağmen sürücüler gece oluşabilecek gizli buzlanmalara karşı uyarıldı. Soğuk ve buz gibi hava ile birlikte görülen sis sürücülere zor anlar yaşatıyor. Dün gece neredeyse göz gözü görmeyen Geyve’de sabaha karşı sis de kayboldu.

Zirai Don Uyarısı

Soğuk havanın bu hafta da etkisini sürdüreceğini il merkezinde eksi derecelerin görülmeye devam edeceği öğrenildi.Yetkililer seralarda üretim yapan tarım üreticileri için zirai don uyarısı yaptı.

SASKİ’den Don Uyarısı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), yaşanan soğuk hava ve kar yağışı ile ilgili olarak su saatlerinin donmaması için alınması gereken önlemler konusunda abonelerini uyardı.

Hava sıcaklıklarının eksilere düşmesi ile birlikte don olayı beklendiğini “Su sayaçlarının dondan zarar görmemesi ve abonelerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için sayaçların, bulunduğu yerin hava cereyanına karşı korunması ve dona karşı hassas olan sayaçların, açıkta kalan tesisatların uygun şekilde (kalın yün kumaş, battaniye, boru kılıfı vb. malzemeler ile sıkıca sarılarak) muhafaza altına alınması, ayrıca varsa muhafaza kutularının talaş veya samanla doldurularak sayaçların korunmaları gerekmektedir” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

8330 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle