Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve Diriliş Yatılı Bölge Kuran Kursu Açıldı

” DİRİLİŞ  Kur’an Kursu” Açıldı…

Geyve Müftülüğü ” DİRİLİŞ Bölge Yatılı Kur’an Kursu ” Hizmet Binası düzenlenen bir törenle açıldı.

Törene; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İl Müftü V. Necdet Arman, Geyve Kaymakam V. ve Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Cumhuriyet Savcısı Tacettin Aykan, Protokol Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu sonrası İstiklal Marşı birlikte söylendi.

İstanbul Üniversitesi Kampüs Camii İmam Hatibi Muhammet Aktaş Kur’an-ı Kerim okudu ve okunan ayetlerin meali de verildi.

Geyve İlçe Müftüsü Ali Erhun açılış konuşmasında, kurs binasının yapılış aşamaları ve yapılanlar konusunda kısa bilgiler verdi ve destek olanlara teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Yard. Osman Traşçıoğlu, konuşmasında binanın hayırlı olmasını diledi yardım eden vatanlara teşekkür etti.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu konuşmasında, Hayırsever vatandaşlarımız, Belediye Başkanı ve İstanbul’a tayini çıkan Geyve Müftümüzün çabalarıyla çok güzel bir eserin vücuda geldiğini belirterek “Yeryüzünde bir eser bırakıp gitmek ve oradan da insanların faydalanıyor olması çok güzel bir mutluluk olduğu gibi aynı zamanda büyük sevap kazandırıyor. Dinimizde insanlar öldüğü zaman yeryüzünde her türlü günah, sevap ilişkisi biter. Ancak geride böyle güzel eserler bırakıp, hayırlı evlat yetiştirenlerin sadaka-i cariyesi devam eder, sevap defteri kapanmaz, dereceleri daima yükselir. Tabi bunun tersi de var.

Biz Elhamdülillah insan hayatı için sadece dünya hayatı değil, ahiret hayatı olduğuna da inanıyoruz. İyi veya kötü herkesin yaptığı işlerden mesul olduğunu biliyoruz, böyle güzel eserler bırakıp iyi işler yapanlara ne mutlu diyoruz. Arsasını bağışlayan, gayret eden, yardımda bulunan bütün dostlarımızı, kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Burada Allah’ın kelamı öğretilecek ve hafız yetiştirilecek, benim için bundan daha büyük bir mutluluk yok. Peygamber Efendimiz (SAV); ‘Sizin en hayırlılarınız Kur’an-ı Kerim’i öğreten ve öğrenenlerinizdir’ diye buyuruyor. Yani sizin en hayırlılarınız zenginleriniz, makam, mevki sahiplerinizdir demiyor” dedi.
Burada sınıfları gezerek hafız adayları öğrenciler ile bir süre sohbet eden Vali Balkanlıoğlu, Kur’an Kursunun yapımında emeği geçen hayırsever vatandaşlara plaket de verdi.

Açılışa katılan konuklar birlikte açılış kurdelesini kesti ve binayı gezdi.

Konuklara yemek ikramında bulunuldu.

Namık Cihan. Geyvemedya.Com.

3553 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Diriliş Yatılı Bölge Kuran Kursu Açıldı için 1 yorum

  1. bozok66 dedi ki:

    Kıymetli ve Güzel bir eser. Emeği geçenlerden Allah razı olsun saygılarımla

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle