Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Nisan 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve Devlet Hastanesinde “Acil Durum Tatbikatı”…

tatbikat.5Geyve Belediyesi İtfaiye Amirliği “Ateş Savaşçıları”ile Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi ortaklaşa olarak, Geyve Devlet Hastanesinde “Acil Durum Tatbikatı” gerçekleştirdi.

Tatbikatta; Olası bir yangında-dumanda tahliye, merdivenle kurtama, hava minderine atlama, yangın tüpü kullanma gibi konularda uygulamalı tatbikatlar yapıldı.

Konu ile ilgili olarak, Geyve Belediyesi İtfaiye Amiri Ali Arslan şu bilgileri verdi: “Uygulamalı Tatbikatlarımızın birini de Geyve Devlet Hastanesinde gerçekleştirdik. Öncelikle, bizlere desteklerini esirgemeyen Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi Eğitim Birimlerine çok teşekkür ederim. Hastaneye duman vererek tahliye-boşaltma çalışmaları yaptık. Daha sonra ise sırasıyla; Merdivenle yaralı – hasta kurtarma çalışmaları ve pencerelerden hava minderine atlama çalışmaları gerçekleşti. Tatbikatın son bölümünde yangın söndürme-yangın tüpü kullanma çalışmaları yapıldı. Görevli personele önce sözel bilgiler verildi daha sonra sırayla tüple yangına müdahale eğitimi verildi. Tatbikatımız sırasında bizlere desteklerini esirgemeyen; Geyve Devlet Hastanesi Yönetimine ve personeline, Sakarya BŞ İtfaiye Eğitim Birimine şükranlarımı sunarım.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2519 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle