Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Eylül 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, Sür Manşet

Geyve Devlet Hastanesi PALYATİF BÖLÜMÜ Açıldı

Geyve’de Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Geyve Devlet Hastanesi’nde çalışmaları tamamlanan 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi, törenle hizmete girdi.

Geyve Devlet Hastanesi bünyesinde planlanan Palyatif Bakım Merkezinin açılışı törenle yapıldı. Açılış törenine Geyve kaymakamı İlyas Memiş ve Eşi, İlçe Belediye Başkanı Murat Kaya, Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Kamu Hastaneleri Personel Hizmetleri Bşk. Yrd, Destek Hizmetleri Bşk, Yeni Kent Hastanesi Başhekimi Murat Akgül, Taraklı Devlet Hastanesi eski Başhekimi Kerem Turgut ve Hastane Müdürü Nizamettin Bektaş,  AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, MHP İlçe Başkanı Murat Çakmak, İlçe Jandarma Komutanı J Üstğm. Abdurrahman Evin, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit ve hastane personeli katıldı.

10 yataklı olarak hizmet verecek

Törende konuşan Başhekim Uz. Dr. Semih Songür, Geyve Devlet Hastanesine 5 yataklı yoğun bakım ünitesi, gebe sınıfı, 4 yataklı Uyku Merkezi kazandırdıklarını belirterek, 5 yatakla hizmet veren Diyaliz Ünitesini 9 yatak kapasitesine çıkardıklarını kaydetti. Bu çalışmaların yanı sıra 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezini de açmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Songür, yapılan her hizmette olduğu gibi desteklerinden dolayı başta İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü olmak üzere tüm idareci ve emeği geçenlere teşekkür ettiklerini ifade etti. Hastaneye kazandırmayı planladıkları 10 yataklı Fizik Tedavi Merkezinin de tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Başhekim Songür “İmkanlar dahilinde yapmaya gayret ettiğimiz tüm çalışmalarımız, ilçe halkının sağlık alanındaki ihtiyaçlarına hastanemizde cevap vermek üzerinedir. Bu doğrultuda bize destek olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

Palyatif bakımda 53 yatağa ulaşıldı

İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit’in dualarıyla açılışı yapılan Palyatif Bakım Merkezi için pasta kesildi. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, palyatif bakım merkezlerini ilçe hastanelerinin tümüne yaymak istediklerini ifade ederek “Palyatif bakım, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini; başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi yolları ile arttıran bir yaklaşımdır. Akyazı, Hendek, SAÜEAH Korucuk Kampüsü ve Karasu olmak üzere toplamda 43 olan palyatif bakın yatak sayımız bugün Geyve Devlet Hastanemizdeki Palyatif Bakım Merkezin açılması ile 53’e yükseldi. Merkezimizde hastalarımız için her şey düşünülmüş ve tefrişatı özenle yapılmış. İlçe halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Program açılışın ardından palyatif bakım merkezinin tanıtımıyla son buldu.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

1499 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle