Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Ekim 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet

Bağlantı Yolu Sonunda Açılıyor..

pamukovahaber8Başkan Kaya  Bağlantı Yolu İçin Müjdeli Haberi Verdi…

“Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; bağlantı yolundaki sıkıntılı süreçte yapılan mücadelenin bugün itibari ile sonuna gelindiğini ve bağlantı yolu ile Köprümüzün yakın zamanda açılacağını belirtti.”

Geyve-Pamukova bağlantı yolu için İl Koordinasyon toplantısından müjdeli haber geldi.

Geyve’de yapım çalışmaları tamamlandığı halde yüksek gerilim hattındaki problemlerden dolayı bir türlü açılamayan Gökgöz Köyü D-650 karayolu Geyve Bağlantı yolu  için müjde geldi. Yol, Karayolları Bölge Müdürlüğünü tarafından yaklaşık 35 gün içerisinde kullanıma açılacak.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın “Değil 40 Trilyon, Mevzu Bahis Geyve  ise  gerisinin bir anlamı yoktur dediği Geyve –Gökgöz D-650  bağlantı yolu projesi bitirilmesine rağmen Yüksek Gerilim hatlarının yola yakınlığından dolayı ulaşıma açılamamıştı.

Bu konuda görüşlerini aldığımız Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Geyvemizin D-650 karayolu ile en yakın bağlantısını sağlayacak bu projeyi müjdelediğimizde bize herkes gülüyordu.Sayın Ulaştırma bakanımız Binali Yıldırım’ın onay vermesiyle yaklaşık 40 trilyonluk proje başladı ve zamanında bitirildi.

Ancak Yüksek Gerilim Hatlarının deplase edilmesi konusu ortaya çıktığında Teiaş ve Karayolları arasında yaşanan sorunların mağduru kendilerinin olduğunu belirten Başkan Kaya, Milletvekilimiz sayın Şaban Dişli’nin devreye girmesiyle, konu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a aktarıldıktan sonra , Karayolları Bölge Müdürü, Teiaş Genel Müdürleri ile görüşülüp ortak bir çözüm üretme konusunda karar alındığını belirterek, bu mücadelenin bugün itibari ile sonuna gelindiğini ve bağlantı yolu ile Köprümüz yakın zamanda açılacağını belirtti.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya;Bağlantı yolunun devamı olacak ve Doğantepe sapağındaki Taraklı yolu ile birleşecek yeni çevre yolu projeside gerçekleştiğinde  Geyve’nin içi ve dış bağlantı yollarına ulaşımında bir sorunu kalmayacağını belirterek, Bağlantı yolu projesinde yaşanan bu sıkıntılı dönemin geride kaldığını belirterek , bu süreç’te kendilerine desteklerini esirgemeyen Ulaştırma bakanımız Binali Yıldırım’a, her zaman her konuda desteği ile yanımızda olan Milletvekilimiz sayın Şaban Dişli’ye teşekkür ediyorum dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

3850 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle