Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Aralık 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

ÇİMENTO FABRİKASINDAN VAZ GEÇMEDİLER

Geyve Doğancıl’da kurulmak istenen çimento fabrikası için geçtiğimiz hafta yapılması planlanan ÇED toplantısının köylüler tarafından engellenmesi sonrası firma yeni toplantı için başvuruda bulundu

HİÇ DENEMESİNLER

Geyve’ye bağlı Doğancıl Köyü’nde çimento fabrikası kurulması amacıyla düzenlenen ÇED toplantısının engellenmesinin ardından firma harekete geçti. Geyve Çimento Sanayi A.Ş. tekrar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurarak yeni ÇED toplantısı talebinde bulundu. Bunu haber alan Doğancıl Köylüleri ise “ Bu köye girmeyi hiç denemesinler” diyerek tepki gösterdiler.

GEYVE’YE GİREMEZLER

Firmanın Bakanlığa yeni ÇED toplantısı için başvurduğu bilgisi Geyve’de de büyük yankı buldu. Geyveliler “ Biz yeşil Geyvemiz’de çimento fabrikası istemiyoruz. Geçtiğimiz hafta nasıl o toplantıyı engellediysek tekrar engelleriz. Önceki toplantıda Doğancıl’a sokmamıştık. Bu kez Geyve’ye giremezler. Birileri para kazansın diye bizim yeşil doğamızın yok edilmesine izin vermeyiz” dediler.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

3229 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle