Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Ekim 2013 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Yaşam

Mahkumlardan Tiyatro Gösterisi

geyve açık cezaevi mahkumlarından tiyatro gösterisi 19Geyve Açık Ceza İnfaz Kurumu mahkumları “İbişin Rüyası” isimli tiyatro oyununu sergiledi.

Kendilerini “Tutunamayanlar Grubu” olarak adlandıran İnfaz kurumu hükümlüleri, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tiyatro gösterisi sergiledi.

Altı mahkum ve bir infaz kurumu memurunun rol aldığı İbişin Rüyası isimli tiyatro oyununu tiyatrocu ve komedyen Cem özer, oyuncu Ruhi Sarı ve çok sayıda mahkum yakınları izledi.

Cezaevi Müdürü İbrahim Soydan, ceza infaz kurumların amacını hatırlatarak mahkumların yeniden suç işlemesini önlemek ve toplumu suça karşı korumak olduğunu söyledi.

Soydan, mahkumların bir tiyatro oyunu oynama fikrini ise şöyle anlattı :

“Çok farklı kültürel faliyetler yapıyorduk. Farklı ne yapabiliriz derken tiyatro fikri ortaya atıldı. Sağolsun hükümlü arkadaşlarda bu fikri beğendi.”

Mahkumların üç aylık bir tiyatro eğitiminden geçtiğini belirten Soydan, “Usta öğretici konusunda biraz sıkıntı çektik. Özellikle hangi rolü kimin daha iyi oynayacağı gibi bir takım rol uyumsuzlukları yaşandı. Özellikle hükümlü arakadaşlar bütün eğitim ve oyunlar süresince neşelerini hiç kaybetmediler” şeklinde konuştu.

2165 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle