Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

GEYVEDE TARİHİ SABAH

geyve-merkez-sinanbey-camiinde-canakkale-sehitleri-dualarla-anildi- (17)Geyve, 18.Mart.2015 büyük zaferin 100. Yılında Çanakkale Ruhu ile Uyandı.

Binlerce El Duaya açıldı

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında bir ilk gerçekleştirildi. 18 Mart günü sabah namazında, 81 il ve 957 ilçenin merkez camileri ile aynı aynı anda Geyve Merkez Sinanbey Camiinde  binlerce el , şehitlerin aziz ruhu için duaya açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı,Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında bu yıl bir ilke imza attı. Tüm Türkiye ile beraber Geyve’de de  binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı.

Sinanbey Camiinde Tarihi Sabah Namazı

Geyve Merkez Sinanbey Camiinde Sabah namazına müteakip gerçekleştirilen programa Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Müdfütüsü Ali Erhun , Süleymaniye Camisi İmam- Hatibi Ekrem Nalbant ile Geyve Müftülüğü İmam-Hatipleri ve büyük,  küçük çok sayıda Geyveli vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim ve İlahiler Okundu

Geyve Merkez Sinanbey Camiinde Sabah namazında gerçekleştirilen  programda, Tesbihat, Tekbirler, Tehliller, İlahiler, salat ü selamlar,  Yasin-i şerif  okunup, Aziz Şehitlerimize okunan Kuran-ı Kerim ve hatimlerin duası yapıldı.

Bugünleri Aziz Şehitlerimize Borçluyuz.

Geyve Müftüsü Ali Erhun; “Çanakkale Savaşı’nda şehit olan tüm askerlerimize vefa borcumuzu, teşekkürümüzü, dualarımızı sunmak için tüm şehitlerimizin ruhuna camilerimizde hatim okuduk. . Çanakkale Savaşı, ecdadımızın bir an bile tereddüt etmeden canının ortaya koyarak dünyanın bugüne kadar görmediği belki de bir daha göremeyeceği, yüce cihat duygusu ile cennetteki makamını görüp ölüme gülerek gittiği bir savaştır. Eğer aziz milletimiz Çanakkale savaşını eğer ki kaybetmiş olsa idi, bugün bu İstiklal Savaşı ve İstiklal Marşı’ndan bahsedemezdik. Bugün huzur içinde yaşıyorsak bunu Çanakkale şehitlerimize ve o ruha borçluyuz. Biz de Geyve Müftülüğü olarak, Geyve halkı ile beraber 785 hatmi şerif okuttuk. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah rahmet diliyorum” dedi.

İkram Yapıldı

Sabah namazı ile başlayan aziz Çanakkale Şehitleri’ni anma programı sonunda  vatandaşlara çorba ve çay ikram edildi.

E.TUNA-M.AYDOĞAN

geyve-canakkale-sehitleri-sinanbey-camii-

 

3230 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve, Çanakkale Ruhu İle Uyandı.. için 2 Yorum

 1. Ali ERHUN dedi ki:

  Teşekkürler Geyvenin güzel insanları.
  İşte bize yakışan bu..
  Şehit dedene layık bir torun olduğunun ısbatıdır bu..
  Sen ki uykunu terkedip fedakarlık gösterip 18 mart sabahını bayram sabahına çevirdin. Mevla da hanelerinizi şen her gününüzü bayram sevinci içinde geçirmeyi nasip eylesin.
  Dost düşman bir kez daha görsün ki O büyük ruh, capcanlı milletimizin sinesinde devam etmektedir.
  Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin,
  Tekrar teşekkürler güzel Geyve…

 2. MİSAFİR dedi ki:

  Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nde; bir kahraman olarak ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Çanakkale Zaferi’ni ulusça kutlamanın kıvancı içerisinde sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle