Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

KARDEŞLİK SOFRALARI GEYVE’DE KURULDU

13499711_1214007668612363_2030194390_oBüyükşehir’in Kardeşlik Sofraları Bu Kez Geyve’de Kuruldu.

Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var’ programı kapsamında 8. kardeşlik sofraları bu kez Geyve’de kuruldu. Binlerce Geyveli buluşma sonrası İslam coğrafyası için dua etti.

Toçoğlu masaları tek tek dolaştı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Mahallemde İftar Var’ programları Geyve’de devam etti. Geyve Kapalı Pazaryeri ile Çarşı içindeki tüm ana arterlere kurulan masalarda gerçekleştirilen buluşmaya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu beraberinde Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Ak Parti Geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Metin Atalay ile birlikte katıldı. Geyvelilerin masalarını tek tek dolaşan Başkan Toçoğlu, vatandaşların birlik ve beraberlik ayı Ramazan’ını tebrik ederken, gelecek Ramazan Bayramı’nın da tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diledi.

Doyasıya Eğlendiler

Program İstanbul Sultan Ahmet Camii Baş İmam Hatibi Ekrem Nalbant Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Kurra Hafız Karalı’nın okuduğu aşırlar iftar buluşmasına konuk olan Geyvelilerin gönül kapılarını araladı. Okunan ezan ile birlikte ise binlerce vatandaş oruçlarını hep birlikte açtı. İftar sonrasında ise Hayali Seçkin Bayramoğlu meddah gösterisi için sahneye çıktı. Bayramoğlu’nun hikâyelerini dinleyen çocuklar keyifli bir geceyi geride bıraktı.

Namık CİHAN-Erdinç TUNA-geyvemedya.com

4372 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle