Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve Boğazında Şehit Çoban Anılacak

Geyve Boğazında Şehit Çoban Anılacak

Geyve boğazı’nda düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise,ışıksızı ne kadardır”deyip kaçırttıran “Çobanı Anma”yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince düzenlenen geleneksel Şehit Çoban`ı anma etkinliğinin altıncısı 02 nisan 2017 Pazar günü Geyve Akıncı Mahallesi Şelaleler bölgesinde yapılacaktır.Geyve Akıncı Mahallesinde doğa yürüyüşü ile başlayacak olan Şehit Çobanı Anma Yürüyüşü sebzeli bulgur pilavı ve ıhlamur çayı ikramıyla son bulacaktır.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince yapılan açıklamada;

Geyve Boğazında düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır” dedirtip kaçırtan şehit çobanı anma yürüyüşü gerçekleştirilecektir.

Bir gece Geyve boğazı Çobankale mevkiinde karargah kuran düşman birliğini fark edip, onları korkutmak amacıyla sürüsündeki keçilerin boynuzuna çıra bağlayıp yakarak, Kocatepe sırtlarında dolaştırıp düşmanın ” “Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır” dedirttirerek kaçıran çobanı anma yürüyüşüne ve çoban pilavına el feneri olan herkes davetlidir.

Tüm Doğa Severleri bekliyoruz.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2867 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle