Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Nisan 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, Yaşam

Kirlilik Korkutuyor…

Geyve İlçesinde, Sakarya Nehrine dökülen Beylik Hendeğinde meydana gelen kirlilik, çevre meyve bahçeleri sahiplerinde korku uyandırdı.

Beylik Hendeğine atık döken işyerlerinin yarattığı kirliliğin sadece hendeğin suyunu kirletmekle kalmadığı, asit yağmurlarına da neden olduğu bahçe sahipleri tarafından açıklandı. Buna örnek olarak ta ağaçların gövdelerinde oluşan asit yanıkları gösterildi.

Bu hendek çevresindeki elma, ayva ve şeftali bahçelerinin meyveleri sadece ilçemizde tüketilmediği, ilçe dışına yapılan satış sonrası yapılacak tahlilllerde görülecek kirlilik kalıntılarının ilçe üretcilerini de zor durumda bırakacağı, bahçe sahipleri tarafından açıklandı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1976 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Beylik Hendeğindeki Kirlilik Korkutuyor.. için 1 yorum

  1. İsmail dedi ki:

    Beylik hendeğindeki bu sorun yıllardır devam etmektedir. Resimdede görüldüğü üzere bu kirlilik meyve bahçelerini kaplamış vaziyettedir. Ümit ederim ki bu sorunu, yetkililer sadece resimlerde bakıp geçmek yerine konuyu bizzat yerinde inceleyip bu ürünleri kendilerinin ve yakınlarının tüketmiş yada tüketebileceğini düşünerek çözüme kavuştururlar.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle