Hoşgeldiniz  

Sedat Balta | 15 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler, YAZARLAR

Geyve Belediyesi’nin Projesi Örnek Olmalı..

GEYVE BELEDİYESİ’NİN PROJESİ ÖRNEK OLMALI

Geyve Belediyesi son zamanlardaki özgün projeleriyle yerel yönetimlerde öne çıktı. Belediye Başkanı Murat Kaya’yı yöresindeki tarımsal ürünlere, el sanatlarına ve kültürüne sahip çıktığı için kutlarım. Darısı diğer belediye başkanlarımıza diyelim.

Bir milletin yarısını oluşturan kadınların üretime katılmaması demek geri kalmak demektir. Kadınlarımızın hayata başlarken dezavantajlı durumda olması; devletimizin onlara pozitif ayrımcılık yapmasını gerektiriyor.

Bu anlamda Başkan Murat Kaya’nın bölgede yaşayan emekçi kadınların ürettiklerini pazarlamada verdiği destek çok değerli. ‘Geyve Yöresindeki Kültürel-Tarımsal Ürünlerin ve El Sanatlarının Değerlendirilmesi ve Bölge Kadınlarının İstihdamı Projesi’ ile dantelden, yazmaya, konserveden, kuşburnuna kadar geniş yelpazedeki ürünler bir marka altında pazarlanacak.

Küreselleşen dünyada mekan farkı hızla ortadan kalkarken internet teknolojisi yardımıyla ürünler hedef kitleyle buluşacak. Web sitesinde süt, yumurta, bal, pekmez, ekmek, yufka, tarhana, zeytin, zeytinyağı, reçel, konserve, salça, medikal bitki (adaçayı, ıhlamur, kekik, kuşburnu vs.), yöresel ürünler (gıda ve el sanatları) sebze ve meyve vs. ürünlerin temiz ve doğal gıda başlığı altında online pazarlanacak.

İki dönümlük alanda bir üretim ve teşhir merkezi yapılıyor. Kahvaltı hizmeti de verilecek merkezin çok yakında hizmete açılması planlanıyor.

Ekonomik açıdan güçlenen kadınlarımızın kendine güvenleri ve girişimci yetenekleri daha da artacaktır. Murat Kaya, Geyve’nin kadınlarına ve annelerine en güzel anneler günü armağanını veriyor.

Geyve Belediyesi’nin projesi yerelde imkanlar verimli kullanıldığında, yörenin sorunlarının kolaylıkla çözülebileceğine güzel bir örnek.

GÜNÜN SÖZÜ: “Büyük olmak için hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes sana karşı çıkacaktır, önüne sonsuz engeller yığacaklardır fakat sen bunlara dayanıklı olacaksın. Kendini büyük değil, küçük, zayıf, kimsesiz ve araçsız kabul ederek, hiç kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak, bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana “büyüksün” derlerse, bunu söyleyenlere gülüp geçeceksin.” – Mustafa Kemal Atatürk

1516 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle