Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Siyaset

KÜÇÜK ESNAF KORUNACAK KARARI ÜLKE GÜNDEMİNE OTURDU

geyve-belediyesi-yeni-logosu- - KopyaGeyve Belediyesinin Ağustos ayı Meclis Toplantısında İlçedeki küçük esnafların korunması amacıyla aldığı “İlçede zincir marketlerin 2.şubesi açılmayacak kararı” tüm ülkenin gündemine oturdu.

Antalya ili Alanya ilçesine bağlı Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp bugün sosyal medya hesabı üzerinden Geyve belediyesinin kararını paylaştı.

Yenialp’ten anlamlı paylaşım

Alanya’da her gün sayıları hızla artan ve nerdeyse artık bakkal hüviyetine bürünen çoklu market şubeleri Mahalle bakkallarını adeta bitirme noktasına getirdi.Bu konuda oldukca tutarlı davranış sergileyen ve mücadele veren Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp bugün sosyal medya üzerinden Geyve belediyesinin kararını paylaştı..Bu karara göre artık Geyve’de bir şubesi bulunan marketler ikinci şube açamayacak..Küçük esnafı zincir marketlere kurban etmemek için yıllardır mücadele içinde bulunan Yenialp bu paylaşımla hem üyelerine hem de Alanya belediyesine mesaj vermiş oluyor..

Küçük esnafın zincir marketlere kurban verilmemesi gerektiğini vurgulayan esnaf;Velitttin Başkanımız bu konuda mücadele veriyor ama en son karar mercii belediye olduğu için elbette etkili olamıyor,belediyeden bu konuda anlayış bekliyoruz dediler.

BAKKALLARDAN GEYVE’YE TEŞEKKÜR

sakarya-bakkallar-dernegi-baskani-Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, küçük esnafın desteklenmesi için Akyazı’dan sonra Geyve Belediye meclisinde alınan kararla zincir marketlerin ikinci şubesini açamayacak olmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Başkan Akdardağan, “Akyazı Belediyesi ve Geyve Belediyesi’nin değerli başkanları ve belediye meclis üyeleri tarafından alınan bu karar ilçe esnafını sevindirmiştir. Bu anlamlı, yerinde ve bir o kadar da tarihi olan karar için teşekkür ediyoruz. Her zaman küçük esnafımızın desteklenmesi adına önemli girişimlerde ve söylemlerde bulunduk. Bulunmaya devam edeceğiz. Şimdi esnafımızın derdine bir nebzede çare olacak bu uygulamanın diğer ilçelere de yayılmasını ve bu tür kararlar alınmasını bekliyoruz” dedi.

“TÜM İLÇELERDEN BEKLİYORUZ”

Başkan Akdardağan, “Akyazı ve Geyve’den sonra bu tür kararların diğer ilçelerde de alınmasını ve ilçelerimizin en büyüğü olan Adapazarı’nda da hayata geçmesini bekliyoruz. Değerlerimize sahip çıkıldıkça bizlerde çok mutlu oluyoruz. Büyük sermaye karşısında ezilen bakkal esnafımız bu tür kararla ayakta kalabilmek adına umutlarını arttırmaktadır. Şehirler, kültürleriyle, esnaflarıyla, yerel yönetimleriyle gelişir. Biz bakkallarda şehirlerin simgesi ve dinamo suyuz. Hiper market, süpermarket ve AVM’lere karşı dik duruş sergileyen belediye başkanlarımıza temsil ettiğimiz esnaf adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

SİTEMİZDE YAYINLANAN İŞTE O HABER

geyve-belediyesinin-aldigi-kucuk-esnafin-korunmasına-yonelik-karar-gundeme-damgasini-vurdu-

GEYVE-BELEDİYESİ-KUCUK-ESNAF-KORUNACAK-KARARİ-ULKE-GUNDEMİNE-OTURDU-

4085 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Belediyesinin aldığı O Karar, gündeme damgasını vurdu.. için 4 Yorum

 1. sercan dedi ki:

  bizim geri insanlarımız işte. ondan sonra geyve neden gelişmiyor

 2. geyveli dedi ki:

  Bunun neresi savunulacak takdir edilecek uygulamadır, bizim basında göklere çıkarmış uygulamayı, gelsin geyveye büyük marketler insanlarımız özgürce istediğini istediği yerden alsın, , gitmesin adapazarına, bu çağda bakkal mı kaldı, rekabet Geyvelilere yarar getiririr, bu kadar çarpık karar olabilir mi hangi yasaya hangi kanuna uygundur, ülkede serbest rekabet yokmu dur, cumhurbaşkanı bile bakkallar bir araya gelsin büyük marketler oluşturulsun diyen bu belediyenin kurucu genel başkanı değil mi, bu zihniyette geyve giderse daha çookk geri gideriz…Şu geyvede yaşamaktan iyice soğur oldum…

  • dfsgqde dedi ki:

   ..fol git o zaman ne duruyorsun ki? marketler 2. şube açamayacak diyor. iyi oku… sen bu kör gözle daha çook soğursun.. az güneşe çık…

   • geyveli dedi ki:

    adını bile doğru koyamamış …… kişi, ben tepeciklerde veya yörükler veya eşmede uturuyor isem illa merkeze market alışverişi için gelmek zorundamıyım, o tozlu yolları çekmek zorundamıyım, o dolmuşu saatlerce beklemek zorundamıyım, benim mahallemede bim a101 ve çeşitli marketler gelse ne olur, sana mı soruyorlar geyvede kalıb kalmamayı, gerçi doğru böyle saça böyle tarak, diyecek bir şey yok..

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle