Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

GEYVE’DE KAR SEFERBERLİĞİ

Geyve Belediyesi ekipleri ilçede etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için seferber oldu.

Marmara’nın doğusu ile birlikte Geyve ilçesini de etkisi altına alan kar yağışı yüksek kesimlerde hayatı olumsuz etkilerken,  Geyve Belediyesine bağlı ekiplerin dört koldan kar mücadelesi devam ediyor.

İlçe merkezindeki ana arterlerin ardından köy yollarındaki kar açma mücadelesini sürdüren ekipler yer yer 50 ile 100 cm yi bulan kar kalınlığında olağan üstü mücadele veriyor.Yoğun kar yağışı sonrası yolları kapanan ve köylerinde mahsur kalan vatandaşlar Geyve Belediyesi ekiplerinin yoğun mücadelesi sonucu yollarının açılmasını büyük sevinçle karşıladılar.

Ekipler bir taraftan Kayadibi, Poydular, Sabırlar ile Çamlık bölgesi tarafında kar mücadelesi yaparken diğer yandan Köprübaşı bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.Zaman zaman iş makinalarının güçlükle çalıştığı bölgelerde çalışmaların hiç de kolay olmadığı, yer yer 1 mt.yi bulan kar yığınlarını aşmanın, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veren kar mücadelesinin fedakar kahramanları ile Geyve Belediyesinin çalışmaları köylülerce büyük takdir topladı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,ilçemizin yüksek kesimlerindeki etkili olan kar yağışı sonrası ekiplerimizin dört koldan süren çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ekiplerimiz, fedakarca karla mücadele çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Geyve Belediyesi ekiplerine kolaylıklar diliyorum. Mümkün olduğunca tüm mahallelerimize ulaşmaya gayret ediyoruz. Elimizdeki tüm imkanları seferber ettik. Durmak Yok, Hizmete Devam… Tüm Hemşerilerimin Yeni Yılını Kutluyorum, dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3447 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle