Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Geyve Belediyesinden ABD Ürünlerine Boykot

Geyve Belediyesinden ABD Ürünlerine Boykot

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, belediyeye ait sosyal tesislerinde ABD menşeli ürünlerin satışını ve kullanımını durdurarak boykot etme kararı aldıklarını bildirdi.

ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırının ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “ABD’nin ürünlerine boykot uygulayacağız” çağrısına Geyve Belediyesi’nden destek geldi.

Geyve Belediyesi ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım kararının ardından, hiçbir yatırım ve hizmet odaklı çalışma için ABD menşeli ürün kullanılmaması kararı aldı.Bu kararın milli seferberliğe katkı sağlamak amacıyla uygulanmaya başlandığı belirtilerek, Türkiye ekonomisine yönelik gerçekleşen spekülatif saldırılara verilecek en güzel cevabın milletçe daha çok kenetlenmek olduğu ifade edildi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, son günlerde ABD’nin Türkiye ekonomisi üzerinden yaptırımlarına karşı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ABD ürünlerine boykot çağrısına destek vererek Geyve Belediyesi sosyal tesislerinde ABD ürünlerinin satışını durdurduklarını kaydetti.

15 Temmuz darbe girişiminin, hükümetin sağlam ve iradeli duruşuyla ve halkın desteğiyle bertaraf edildiğini belirten Başkan Kaya, son günlerdeki piyasalara yönelik spekülatif hareketlere dikkat çekti.

Başkan Kaya ”ABD’nin ekonomik yaptırımlar üzerinden ülkemizi zayıflatma çabaları yine boşa çıkacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi maruz kaldığımız ekonomik saldırının arkasında başka niyetler vardır. Bu ülkeyi kimse yıpratıp, boyunduruk altına alamaz. İhracatta, turizmde, istihdamda rekorlar kıran, turizmde dünyada örnek gösterilen bir ülke konumundayız. Gerçek böyleyken, ülkemizi kötü göstermek isteyenlere karşı Geyve Belediyesi olarak bizler de Cumhurbaşkanımızın çağrısına destek veriyoruz ve Yaz başında yeni açtığımız Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Sosyal tesislerinde ABD menşeli tüm ürünlerin satışlarını durduruyoruz. Amacımız, ülkemizde yerli malı tüketiminin arttırılmasını sağlamaktır.” ifadelerine yer verdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle