Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Temmuz 2011 | Manşet, Teknoloji

(İtfaiye Aracının eski hali )

Geyve Belediyesi İtfaiye Aracı yenilendi….

Geyve Belediyesinin revizyondan geçirdiği İtfaiye aracı yenilendi. Randımanı düşen  itfaiye aracının onarım çalışmaları tamamlanarak yeniden hizmete aktif katılımı sağlandı.

 

Geçmişte Geyve Belediye İtfaiyesinin yangın söndürme amaçlı kullandığı 54.LC.037 Plakalı BMC İtfaiye aracı yangın müdahalelerine geç kaldığı ve teknolojiden yoksun olduğu için itfaiye personeline de sıkıntı yaratmaktaydı.

 

Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak adına ve Geyve İlçesine daha kaliteli hizmet vermek için İtfaiye aracı yeni araçtan farksız hale getirilerek, yenilendi.

Yangınlara yüksek katlı binaların üzerinden müdahale etmek için Merdiven uzunluğu 18 mt’ye çıkartıldı. Ayrıca merdivenin 18 mt. açılması halinde sağa sola veya 90 derece döndürüldüğünde aracın devrilmemesi için 1 mt. sağa 1 mt. sola açılacak şekilde ayaklık takılmıştır. İkinci önemli özelliği yangına ilk müdahale yapılabilmesi için 25 mt. klavuz hortum takılmıştır. Aracın içi-dışı, motor tamiri takviyesi, pompası vs. ile İtfaiye aracı yenisini aratmayacak şekilde ekonomik bir yöntemle yenilenmiştir.

Geyve Belediyesi İtfaiye Amiri Ali Aslan; Can ve Mal kaybını önlemek amacı ile ihtiyacımız olan bu hizmetlerin gerçekleşmesinde ve itfaiyenin her türlü sıkıntısının giderilmesinde bizlere destek olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz dedi.

İtfaiye aracının bakım çalışmalarıyla Geyvemizde oluşabilecek yangınlara  ilk müdahalede daha etkili olacağını  açıklayan Belediye Başkanı Murat Kaya  Geyve Belediyesi’nin Bölge İtfaiyesi olma yolunda bir adım daha attığını ifade ederek bu revizasyon çalışmasıyla hizmetteki maliyetlerin düşürüldüğünü ayrıca en önemlisi olan can ve mal güvenliğimizin korunmasında daha başarılı olunacağını söyledi…..

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

4802 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Belediyesi İtfaiye Aracı yenilendi…. için 1 yorum

  1. yusuf sarı dedi ki:

    çok güzel olmuş yapandan yaptırandan allah razı olsun bir insan bir şey yapmak isterse eminimki engüzelini yapar başkanım murat kaya ya canı gönülden yaptıkları icin teşekkür ediyorum başarılarının devamını diliyorum

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle