Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Siyaset, Yaşam

Geyve Belediye Meclisi Toplandı…

geyve-belediyesi-agustos-2015-meclis-toplantisi- (2)Geyve Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. Maddesi gereği olarak gündemindeki maddeleri görüşmek üzere, Belediye Meclisi Toplantı Salonunda Başkan Vekili Nedim Kaya Başkanlığında toplantı.

Gündem Maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce, Belediye Mali Hizmetler Müdürü Atıf Ünalan, 27 07.2015 tarihinde yapılan yurt dışı gezisi ile ilgili olarak Meclise kısa bilgiler verdi. Almanya da yaşayan vatandaşlarımızın açtıkları kampanya ile topladıkları akülü engelli bisikletleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Geyve Belediye Meclisinin MHP li Üyesi Sebati Koçsar gündem dışı söz alarak “Toplantımıza Başkanlık yapan değerli dostumuz Nedim Kaya kardeşimize geçmiş olsun diyerek şifalar diliyorum, kendisini aramızda görmekten memnun olduklarını ifade etti. Koçsar , ilçede yapımı devam eden alt yapı çalışmalarının bir an önce bitirilmesi ve üst yapı çalışmalarına geçilerek vatandaşların rahatlatılması yönünde çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Gündeme geçildi:
1. Madde; İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 22.07.2015 tarih ve 1280 sayılı jeolojik rapor tasdik ücretleri ile ilgili yazı Oy Çokluğu ile kabul edildi.
2.Madde; İller Bankası A.Ş. nin hali hazır Harita Etüt İşi ile ilgili 01.06.2015 tarih ve 13948 sayılı yazısının yeniden değerlendirilmesine Oy birliği ile karar verildi.
3. Madde; Orhaniye Mahallesi 108 ada 61 nolu parselin tadilatı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20.07.2015 tarih ve 1269 sayılı yazısının imar komisyonuna havale edilmesine Oy birliği ile karar verildi.
4.Madde;Gülsen Yıldırım ve hissedarlarına ait Orhaniye Mahallesi 64 ada 5 nolu parselle ilgili imar tadilatı yazısının, imar komisyonuna havale edilmesine Oy birliği ile karar verildi.
5.Madde; Belediye Mali Hizmetler Müdürünün yurt dışı seyahati ile ilgili olarak açıklamalarının uygunluğu Oy birliği ile  karar verildi.
6.Madde; Zabıta Amirliğinin süper marketlerle ilgili 15.07.2015 tarih ve 494 sayılı yazısı ile ilgili olarak; Yeni Zincir Marketlerinin 1 taneden fazla şube açtırılmamasına, ruhsat verilmemesine Oy birliği ile karar verildi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

4342 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Süper Marketlerin 2. Şubesi Açılamayacak için 4 Yorum

 1. Sebati Koçsar dedi ki:

  Birinci madde için M.H P MECLİS üyeleri olarak ret oyu kullandık.bina yapmak için gerekli olan jeolojik etüd raporunun 40 tl olan harç masrafının 200 tl ye çıkartılmasını doğru bulmadığımız için ret oyu verdik.gerekçesi raporun daha kısa sürede verilecek olması idi.bu gerekçeyle vatandaştan fazladan ücret talep ederek sorunu çözmek kolaycılık olur,diğer ilçeler bu sorunu nasıl çözmüşlerse fiyat artışı yapmadan bizlerde çözebilirdik.bu düşünceyle ret oyu kullandık. kamuoyuna saygıyla arz ederiz. M.H.P gurubu adına saygıyla arz ed
  eriz.

 2. BİRE BİLEN dedi ki:

  GÜZEL TOPLANTI SALONU OLMUŞ KEŞKE DIŞARISIDA ÖYLE PIRILtILI OLSA FAKAT OLACAK İNŞAALLAH SABIR

 3. sercan dedi ki:

  sonra geyve niye gelişmiyor!! geyve sizler gibileri barındırırsa daha çok geriler

 4. ne mantıkla açılmıyormuş hrkes çarşıya mı mahkum olacak uzkta oturanları hiç düşünen yok gitsinler Karasu’ya baksınlar a 101 in benim bildiğim iki şubesi var bu mantıkla nasıl ilerlemeyi düşünüyorlar eminim o encümenin çoğu esnaftır ,panayırı da yasaklatmışlardı hala kurulmuyor geleneksel hiç bir faaliyetimiz yok ………………

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle