Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Şubat 2016 | Alt Haberler, Dünya, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Geyve Ayvası Tropicano ile Ekranlarda VİDEO!

geyve-ayva-nektari-tropicano-Yerel meyve suları üretimi ile sektörde yerini alan ve Tropicano markasıyla üretilen Geyve Ayva Suyunun reklam videosu ekranlarda yayınlanmaya başladı.

Pepsi şirketler grubu içerisinde yer alan Tropicano markası meyve suyu üreten firma Amasya Elmasından Bursa Şeftalisine, Malatya Kayısısından Afyon Kirazına kadar birçok yöresel meyvelerin bulunduğu meyve suyu çeşitleri içerisinde Geyve Ayvasına da yer vermişti.

Türkiye’nin ayva üretiminde dünyada lider olduğu ve bunun büyük bir bölümünün Sakarya’nın Geyve ile Pamukova ilçelerinde yapıldığı belirtildi.

Ayva üreten çiftçilerin uzun yıllardır yaptıkları ayva yetiştiriciliğinde deneyim ve beceri kazandıklarının da yer aldığı tanıtım yazısında, bu bölgede yetişen türlerin kalitesi ve yetiştiricilerin gösterdiği özeni dikkate alarak meyve suyu üretiminde Sakarya, Geyve bölgesi ürünlerinin tercih edildiği belirtildi.

 Geyve Ayvasının tanıtım rüyası Tropicana Geyve Ayva Nektarı ile başlamış, daha sonra Geyve Belediyesi Geyve Ayvası patentini alıp, logosuna da Geyve Ayvasını eklemişti. Son Olarak ta Geyve Belediye Meclisi Uluslar arası Ayva Festivali kararı alarak Ayvayı Geyve ile özdeşleştirerek Ayvanın Başkanti Geyve sloganını tüm kamuoyuna duyurmuştu.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

4218 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle