Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Mart 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Geyve Ayvası Ay’da

Geyve Ayvası Ay’da

Geyve Alifuatpaşa İlkokulu 3/B Sınıfı robotik takımı Kocaeli Bilim Merkezinde “Ay’da Yaşam” konulu robotik kodlama yarışmasına katıldı.

Ayva’nın Geyve’den Ay’a Yolculuğu

Kocaeli Bilim Merkezinde düzenlenen yarışmada turnuvaya katılan takımların her birine dünyadan istedikleri tek bir şeyi Ay’a götürme şansı verildi.Geyve Alifuatpaşa İlkokulu robotik takımıda enerji, su ve oksijen ihtiyacını karşılayıp dünyadan aya götürebilecekleri tek şeyin Geyve Ayvası olmasına karar vererek Geyve toprağı ve Geyve Ayvası Fidanı götürmeye karar verdi. Yaptıkları serada önceden ürettikleri su, oksijen ve enerjiyle Geyve Ayvasını yetiştirmeyi başardı

Su Bulundu, Oksijen Üretildi

Yarışmada Ay’da suyu bulan takım, sudan oksijen üretti. Aynı zamanda dünyada bulunmayan Helyum 3 gazı ile enerji üretmeyi başardı. Helyum 3 gazının nükleer santrallerden 4 kat, kömürden 4 milyon kat daha fazla enerji üretebildiği gösterildi.

Standa Yoğun İlgi

Fuar süresince yoğun ilgi gören stant Model ve Poster alanında Süper İkili ödülünü kazandı. Takım koçu İbrahim YILDIRIM ; Üzerimizde büyük bir sorumlulukla katıldığımız turnuvada ilçemiz adına kazandığımız başarıdan çok mutlu olduk. Geyve Ayvamızı Ay’da yetiştirebilecek modeli kurmak bizim adımıza gurur verici. Öğrencilerimize bu yaşta kodlama ve robotik becerileri kazandırarak geleceğin mesleklerinin ön becerilerini kazandırıyoruz. Bizim için en önemlisi budur, dedi

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1342 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle