Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Ekim 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve Ayva Festivali İPTAL edildi

Geyve Ayva Festivali İPTAL edildi.

12-13 Ekim tarihlerinde 3.ncüsü yapılacak olan “Geyve Ayva Festivali” TSK’nın başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla iptal edildi.

Barış Pınarı Harekatı’nın başlaması nedeniyle bütün hazırlıkları tamamlanan Geleneksel Geyve Ayva Festivali iptal edildi.Başkan Kaya “Mehmetçiğimiz cenk ederken eğlence tertiplememiz yakışık almaz” dedi.

Geyve Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak tertiplenen Geyve Ayva Festivali iptal edildi. Bütün hazırlıkları yapılan ve kamuoyuna içeriği duyurulan festival bu sabah iptal edildi. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasıyla birlikte festivali iptal ettik. Mehmetçiğimiz cenk ederken bizim burada eğlence tertiplememiz, konser organize etmemiz doğru olmaz. 12-13 Ekim tarihlerinde yapacağımız festivali iptal ettik”

DUA EDELİM

Devletimizin bekası vatanımızın bölünmez bütünlüğü için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiğimize destek ve dua isteyen Başkan Kaya “Bizi başka milletlerden, devletlerden farklı kılan özelliklerimiz var. Biz Türkler ordusu olan millet değil, milleti ordu olan bir ulusuz. Bu sene festival yapmasak da olur. Ordumuzun muvaffak olması, Mehmetçiğimizin ayağına taş değmemesi için dua edelim” dedi.

TAKDİRLE KARŞILANDI

İlçenin tanıtımı için aylardır hazırlığı yapılan Ayva Festivalinin olağanüstü durumlar nedeniyle iptal edilmesi vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.Bugün Geyve’de ilçe pazarınında kurulması nedeniyle bir anda gündeme düşen festivalin iptali nedeniyle vatandaşlar ile yapılan görüşmelerde; “Devletimizin bekası için Mehmetçiklerimizin  Suriye sınırında yapmış olduğu operasyon nedeniyle Belediyemiz tarafından yapılacak olan Ayva Festivalinin iptali son derece yerinde bir karar olmuştur.Geyve Belediyesinin almış olduğu bu karardan dolayı kutluyoruz” ifadelerini paylaştılar.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2535 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Ayva Festivali İPTAL edildi için 1 yorum

  1. hamdi şenoğlu dedi ki:

    trt de müzik programı devam ederken.!!! iptale gerek yoktu.sadece varsa eğlence kısmını iptal edebilirdiniz.ülkede olağan üstü durum yok .herşey yolunda devam ediyor.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle