Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Nisan 2012 | Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve İlçesinde İlköğretim Okulu minik öğrencileri, ağaç sevgilerinin ifadesi olarak yangında zarar görmüş alana fidan dikti.

Geyve Atatürk İlköğretim Okulu 5/C öğrencileri; A.Enes Irmak, İkbal Hüda Kuru, Efsane Doğan’dan oluşan ekip çevreye olan duyarlılıklarının gereği olarak Orman İşletme Müdürlüğüne başvurarak gösterilecek bir alana fidan dikmek talebinde bulundu ve aldıkları olumlu cevap üzerine Belediye Başkanına giderek fidan dikim sahasına ulaşmak amacı ile araç talep etti. Başkan öğrencilerin dileklerini kabul ederek  araç tahsis etti.

Bütün bu hazırlıklardan sonra Atatürk İÖO 2/B sınıfı öğrencileri öğretmenleri Murat Bal ve Geyve İÖO 5/C sınıfı öğrencileri öğretmenleri Havva Bal ile daha önce yangında zarar gören Akseki Köyü yakınlarındaki alana gelerek fidan dikti.

Öğrencilerin fidan dikim çalışmalarına; Geyve Orman İşletmesi Merkez Şefi Zekiye Bilin, Orman Mufaza Memurları refakat ederek, dikim teknikleri konusunda yardım etti. 5 dekar alana 200 adet meşe ve çam fideleri dikildi.

Fidak dikim işlerini tamamlayan öğrenciler, Doğantepe Orman İşletme Deposunda piknik yaparak yorgunluklarını giderdi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2283 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle