Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mart 2016 | Alt Haberler, Dünya, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Öğrenciler Döndü…

geyve-anadolu-lisesi-ogrencileri-ispanyadan-dondu- (17)Geyve Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencilerinden oluşan gurup, “ERASMUS PLAS ” projesi gereği gittikleri İSPANYA dan döndü.

ERASMUS PLAS” Projesinde: Uygulamaya katılan TÜRKİYE – İSPANYA – FRANSA – ALMANYA lı öğrencilerin ve öğretmenlerin, öğretmen hareketliliği-öğrenci hareketliliği ve bilgi-kültür değişimi öngörülmekte.

Proje gereği Geyve A.L. den İspanya’ya; Okul Müdürü Fatma Sancaklı, İng. Öğr. Zehra Koçak, Öğrenciler: Özlem Kersin-Mehtap Karakaya-Rabia Demiral-Betül Yılmaz-Oğuz Kaan Yıldız-Onur Yiğit’ten oluşan gurup gitti.

Okul Müdürü Fatma Sancaklı, Erasmus Plas İspanya Uygulaması ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: ” Projeye ev sahipliği yapan İspanya’da ki okula, katılımcıların yani; Türkiye, Almanya,Fransa,İspanya bayrakları asılmış idi. İlk gün; ev sahibi okulda tanışma – kaynaşma amaçlı birliktelik yapıldı. Gelen öğrenciler kendi ülkelerini tanıttılar ve getirdikleri broşür ve kitapları dağıttılar. İkinci gün; SEVİLLA kenti gezildi ve güneş enerjisi üreten bir santral ziyaret edildi ve yapılan açıklamalar izlendi. Üçüncü gün; Bio enerji üretim merkezi gezildi. Bitki atıkları ve büyükbaş hayvan gübrelerinden enerji üretimi açıklandı. Ardından hidroelektrik santral gezildi. Diğer günlerde ise, öğrencilerin inceleme gezilerinde ve serbest zamanlarında çektikleri fotolar kısa filme çevrildi ve son günde gösterim yapıldı. Umarım bu gezi, öğrencilerimiz için yararlı olmuştur. Öğrenci velilerimize ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2511 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle