Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Şubat 2016 | Alt Haberler, Dünya, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Öğrenciler İSPANYA Yolcusu…

geyve-anadolu-lisesi-ogrencileri-ispanya-yolcusu- (1)Geyve Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerinden oluşan 6 kişilik gurubun, uygulanmakta olan ” ERASMUS PLUS ” Projesi gereği İspanya’ya gideceği açıklandı.

Geyve A. L. Okul Müdürü Fatma Sancaklı, İng. Öğr. Zehra Koçak rehberliğinde; Onur Yiğit, Mehtap Karakaya, Ezgi Yılmaz, Oğuz Kaan Yıldız, Özlem Kersu, Rabia Demiral’dan oluşan öğrenci gurubu 21 – 28 Şubat 2016 tarihleri arasında İspanyada olacak.

Okulun İngilizce Öğretmeni Zehra Koçak uygulanacak proje ile ilgili şu bilgileri verdi:

“ERASMUS PLUS uygulamasında; öğretmen hareketliliği, öğrenci hareketliliği olan ve ULUSAL AJANS tarafından hazırlanan bu projede okullar karşılıklı anlaşarak farklı ülkelere gidiyorlar öğrenim görebiliyorlar, öğrenci hareketliliği yapabiliyorlar. Ülkeleri, okullar hazırladıkları projelerinde kendileri belirliyorlar. Geyve A.L. Fransa, Almanya ve İspanya ile öğrenci değişimi uyguluyor. 21 şubatta 6 öğrenci ile İspanya ya uygulama için gidiyoruz. Diğer hareketlilik te haziran-2016 tarihinde Almanya var. Sonbahar da belki kasım 2016 da bizler de konuklarımızı ağırlayacağız. Ülke çocuklarının ortak projeleri; “Yenilenebilir Enerji Kaynakları ” konusunda bilinçlenmeleri ve çevrelerini de bilinçlendirmeleri hedefleniyor. Bir araya gelerek konuşacaklar, kısa filmler çekecekler. Bu konunun her ülkede farklı ayağı işlenecek. İlçemizde ki uygulamada BİOSUN  ziyaret edilecek. Ziyaret süresi 6 gün olacak. Öğrenciler, öğrenci evlerinde konuk edilecek, öğretmenler otellerde kalacaklar. Kültür ve dil gelişimine katkısı olan bir proje. Uygulamanın giderlerini ULUSAL AJANS karşılıyor. Bizlere belli bir bütçe ayrılıyor, onu kullanıyoruz.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

geyve-anadolu-lisesi-ogrencileri-ispanya-yolcusu-1

 

2893 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle