Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Nisan 2012 | Köyler

Oturulamaz raporu verilen evde adeta ölümü bekliyorlar.

Sakarya’nın Geyve ilçesinde, gidecek yerleri olmadığı için heyelan sebebiyle ağır hasar gören evde oturmak zorunda kalan yaşlı çift ölümü bekliyor.

 Akıncılar Köyü Dere Mahallesi’nde oturan Nevzat Acar ‘ın (68) evi, bölgede yaşanan heyelan sebebiyle ağır hasar gördü. Yamaçtan aşağıya doğru kayan evin duvar ve pencerelerinde yarıklar, tabanında çatlamalar oluştu. Her an çökme tehlikesi ile karşı karşıya bulunan evde, Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü incelemede bulundu. Hazırlanan raporda, konutun derhal boşaltılması, konut sahiplerinin sakıncasız bir alana nakledilmesi istendi. Ayrıca, bölgenin, yapı ve ikamete yasaklanmış bölge ilan edilmesi gerektiği vurgulandı. Bölgede bulunan diğer 5 ev de risk altında bulunuyor.

Nevzat Acar, maddi durumunun iyi olmadığını, gidecek başka yeri blunmadığını söyledi. Acar, “Yardım istemek için Geyve Kaymakamlığı‘na gittim. Bana heyelandan sadece bir evin etkilendiği, ölü ve yaralı olmadığı için bir şey yapamayacaklarını söylediler. Kaymakam da benimle görüşmek istemedi. Ne yapacağımızı şaşırdık. Başka bir yere de gidemiyoruz. Her an çökme tehlikesi bulunan evde oturmak zorunda kalıyoruz. Bu evde ölümü bekliyoruz.” diye konuştu.

Nevzat Acar’ın eşi Hatice Acar da Dere mahallesinin dağ köyü olduğunu dile getirerek, duvar ve pencerede oluşan yarıklardan kuşlar, böcekler, fareler, yılanların evin içine girdiğini, çok korktuğunu söyledi. Acar, “Yetkililer oturulamaz raporu veriyorlar ama bir şey yapmıyorlar. Bizi bu evde ölüme terk ettiler.” şeklinde konuştu. Bu arada, yaşlı çiftin durumuyla ilgili Geyve Kaymakamlığı’ndan ise bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

2262 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Akıncı Köyünde Ölüme Davetiye için 1 yorum

  1. misafir dedi ki:

    aynı heyelan meknekşede köyünde olsa bak neler yazacam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle