Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Kasım 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

AÇIK LİSELİLERİN MESLEKİ GÖZLEM GEZİSİ

geyve-hem-acik lise-ogrencilerinden-mesleki-gozlem-gezisi-adliye-cezaevi- (1)Geyve Halk Eğitim Merkezi Açık Öğretim Lisesi Adalet Bölümü Öğrencileri Geyve Açık Cezaevi ve Geyve Adalet Sarayını gezdi.

HEM AÖL öğrencileri, öğretmenleri Şafak ARSLAN KURU ve Neşe AKSOY’un eşliğinde , Geyve Cumhuriyet Başsavcılığından aldıkları özel izinle cezaevi ve savcılıkta mesleki gözlem gezisi yaptı.

Cezaevi 1. Müdür Temel GÖĞÜŞ, 2. Müdür Abdulkerim ARSLAN, İnfaz Koruma Baş Memuru Mustafa SUCU, Cezaevi öğretmeni ve birçok infaz memuru öğrencileri kapıda karşıladı.

Cezaevi Müdürü GÖĞÜŞ KISA AÇIKLAMASINDA: ” Binanın 1980 de kapalı cezaevi olarak yapıldığını ve zamanla ihtiyaçlardan dolayı K-2 tipi cezaevinden Açık Ceza İnfaz Kurumuna dönüştürüldÜ” dedi. GÖĞÜŞ cezaevindeki mahkumların yaşam alanlarını, eğitim ve sosyal faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Ceza infaz koruma baş memuru SUCU öğrencilere infaz memuru olabilmenin şartları, maaş ve özlük hakları ile ilgili bilgi verdi.

Öğrenciler 1. müdür GÖĞÜŞ 2. müdür ARSLAN ve baş memur SUCU eşliğinde mahkum koğuşları, kantin, berber, terzi, mutfak, yemekhane kütüphane gibi yaşam alanlarını gezdi. Kütüphane de süren bilgilendirmeler sırasında öğrencilere çay ikram edildi. Duvarlarda Satranç Turnuvası ve Bilgi Yarışması afişleri öğrencilerin dikkatini çekti. Cezaevi girişinde çekilen toplu fotoğraf ardından öğrenciler cezaevi müdür ve personeline ilgi ve bilgilendirmelerinden ötürü teşekkür etti. Yapılan ilk gözlemden sonra öğrenciler öğretmenleri ile birlikte Adalet Sarayını ziyaret etti. Öğrenciler burada da Savcılık kaleminden görev yapan Zabıt Katipleri Orhan ŞİMŞEK ve Adem TOP ile görüştü. Onlardan mesleğin kolaylık ve zorlukları, özlük hakları, maaşları gibi konularda bilgi aldı. ŞİMŞEK öğrencilere Katip olmanın en iyi yönünün ”Hayatı öğrenmek ” olduğu söyledi.

Günün sonunda bu gözlemlerin karar verme sürecinde kendileri için çok faydalı olduğunu dile getiren öğrenciler öğretmenlerine teşekkür ederek günü bitirdi.

Nagihan UZUN-Geyvemedya.com

geyve-acik lise-ogrencilerinden-mesleki-gozlem-gezisi-adliye-cezaevi-

4489 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle