Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Ekim 2013 | Alt Haberler, Geyve, Yaşam

Geyve Açık Cezaevi’nde tiyatro grubu

Geyve Açık Cezaevi'nde tiyatro grubu3Geyve Açık Ceza ve İnfaz Kurumu’ndaki hükümlülerden kurulu ‘Tutunamayanlar’ adlı tiyatro grubu, ilk oyunlarını sahnelemeye hazırlanıyor. İlk gösteri Serdivan’a sahnenelecek

Geyve Açık Ceza ve İnfaz Kurumu’nda tamamı mahkumlardan oluşan tiyatro ekibi ‘Tutunamayanlar’, provaları tiyatrocu Serkan Altıntaş yönetiminde yapıyor.

Gazete medyabar’ın haberine göre; Tiyatro ekibinin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Geyve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İbrahim Soydan, “‘Son yıllarda eğitim öğretim faaliyetlerine büyük ağırlık veriliyor. Bu kapsamda biz de çeşitli kültürel etkinlikler yaptık. Daha önce Adapazarı’nda, AFA’da tiyatrolara gidiyorduk. Bu sefer biz yapalım dedik. Sağ olsun bu işi profesyonel yapan bir arkadaş bulduk, onun başkanlığında böyle bir çalışma yaptık. Hükümlüler de sağ olsunlar ilgiyle karşıladılar. Güzel bir şey olacağını düşünüyorum. Şu anda hazırlık çalışmaları devam ediyor. 24 Ekim’de Serdivan Kültür Sarayı’nda gösterimiz olacak, herkesi bekliyoruz. Tiyatro çalışmalarına devam etmeyi düşünüyoruz. Bu çalışmanın ilk defa halka arz edilmesi de bizim için bir iftihar vesilesi. Bu konuda öncü olabilirsek ne mutlu. Bizim gayemiz hükümlüleri sosyalleştirmek, topluma yeniden kazandırmak, uyum sağlamalarına yardımcı olmak.”

Mahkumlardan oluşan tiyatro ekibini çalıştıran tiyatrocu Serkan Altıntaş ise yaptıkları çalışmaları şu sözlerle anlattı:

“Grubumuzun adı ‘Tutunamayanlar’. 10 senedir tiyatroculuk yapıyorum, oyuncuyum. Daha önce böyle bir projede yer almadım. Cezaevindeki mahkumları tiyatroyla, sanatla, heykelle, resimle daha rahat, daha güzel bir hayata sürüklemek için böyle bir proje seçtik. İlk defa halka arz olacak, cezaevinin dışında bir tiyatro sergileyeceğiz. Biz de onun heyecanını yaşıyoruz. Oyun orta oyunu ‘İbiş’in Rüyası’. Eskilerin Karagöz – Hacivat’ın dan sonra pişekarlarla beraber yola çıkmış, o kulvarda ilerleyen bir oyun. 40 dakikalık bir komedi oyunu. Herkesi bekleriz, gelsinler, izlesinler. İl dışına çıkmayı çok istiyoruz eğer izin verirlerse Adalet Bakanlığı’nın ve Kültür Bakanlığı’nın da desteğiyle diğer cezaevlerinde oynamak, onlara böyle bir şeyin yapılabileceğini göstermek istiyoruz.

KAYNAK:Medyabar.com

2779 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle