Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Mart 2012 | Eğitim, Fotoğraflar, Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve İlçesinde ‘Sivil Savunma Günü’, Anadolu Lisesinde yapılan etkinlikle kutlandı.

Sivil Savunma Teşkilatının Kuruluşunun 52. Yılı ve Deprem Haftası, kutlama etkinlikleri 2 bölümde yapıldı.

1.nci Bölümde; Acil durum karşısında bina boşaltma, kurtarma ve ilk yardım tatbikatı yapıldı. Çalınan siren ile öğrenciler binayı terketti, bazı öğrenciler Geyve Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından bina pencerelerine uzatılan uzun merdiven ile tahliye edildi. Temsili yaralılar, öğrenciler tarafından sedyeler ile bina dışına taşındı.

2.nci Bölüm okul salonunda yapıldı. Programı Sibel Yüksel adındaki öğrenci sundu:

Program saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesi ile başladı. Sivil Savunmanın Tanımı adlı konuşmayı; 9/A sınıf öğrencisi Gülçe Atik, Sivil Savunmanın Görevleri adlı konuşmayı; 9/A sınıf öğrencisi Serap Yapıcı yaptı. Sivil Savunma ile ilgili şiiri; 9/A sınıf öğrencisi Selenay Keleş okudu. Sivil Savunma ile ilgili güzel sözleri; 9/C öğrencileri Atalay Yağmur ve Tuğba Aydın, Sivil Savunma ile ilgili şiiri II/C sınıf öğrencisi Can Yılmaz seslendirdi. İkaz ve Alarm İşaretleri ve Anlamları adlı yazıyı II/D sınıf öğrencisi Büşra Öztürk, Deprem Nedir konulu yazıyı II/D sınıf öğrencisi Damla İnici, Depremden Korunma Yolları adlı yazıyı II/C sınıf öğrencisi Harun Demir okudu. Dertli Sakarya adlı şiiri II/D sınıf öğrencisi Edanur Ertürk seslendirdikten sonra program sona erdi.

Geyve Anadolu Lisesi Müdürü Fatma Sancaklı, konuklarına Okulun Öğretmenler Odasında ikramda bulundu.

Kutlama programına; İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant, Milli Eğt. Şb.Md. Davut Karamehmetoğlu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Taner Katipoğlu, İlçe HEM Müdürü İrfan Karaçayır ve Okul Müdürleri katıldı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1978 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle