Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Şubat 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sağlık, Sakarya, üst Haberler

Geyve 112 çalışanları ÜMKE Eğitimine Katıldı.

sakarya-umke-calisanlarina-zor-arazi-sartlarinda-arac-kullanma-egitimi- (7)Geyve 112 çalışanları ÜMKE Eğitimine Katıldı.

Sakarya Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından kış eğitimi ve tatbikatı düzenlendi.

Görevi afet veya olağandışı durumlarda aldıkları özel eğitim ve donanımla, kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede imkân ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahale etmek ve kurtarmak olan UMKE’nin sahadaki bilgi ve becerilerinin artırılması, vatandaşımıza sunulan sağlık hizmetlerinin en zorlu şartlarda bile kesintisiz bir şekilde sürdürülerek daha etkin ve verimli hale gelmesi amacıyla gerçekleştirilen eğitime Geyve 112 çalışanlarıda katıldı.

İki Bölüm halinde verilen eğitimin ilk bölümünde Sapanca Sivil Savunma İstasyonunda ekiplere arazi taşıtlarının ekipman tanıtımı eğitimi konusunda bilgiler verildi. 112 Sağlık çalışanları daha sonra Soğucak Yaylasına çıkarak arazi araçlarının zorlu hava şartlarında kullanımı konusunda verilen eğitimi uygulamalı olarak gördüler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2317 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle