Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Kasım 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Spor, üst Haberler

Gençlik Merkezi YİBO da…

Gençlik Merkezi YİBO da…

Geyve Doğantepe Şehit Erkan Eren Yatılı Bölge Ortaokulu, Sakarya Gençlik Merkezi Üyelerini konuk etti.
Adapazarı Gençlik Merkezi ve Serdivan Gençlik Merkezi Üyelerinden oluşan bir gurup, Doğantepe YİBO’ yu ziyaret etti.

Ali Okur (Adapazarı Gençlik Merkezi Müdürü ) ve Yavuz Salman (Serdivan Gençlik Merkezi Müdürü) başkanlığında gençlerden oluşan gurup Doğantepe YİBO ziyaretinde öğrenciler ile buluştular. Okul bahçesinde ve dersliklerde oluşturulan istasyon çalışmaları ile onlara Mangala-Luk-Skıppıty-Satranç-Okçuluk-Badmington-Dart-Matrak oyunlarını oynatıp tanıtıcı bilgiler verdi.

Ali Okur ziyaretleri ile ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi: “Bizler Sakarya genelinde gençlerin eğitimleri dışında boş zamanlarını daha verimli geçirmeleri adına çalışmalar yapıyoruz, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını ve kurtarılmaları adına faaliyetler düzenliyoruz. Gençlik merkezlerinde atölye çalışmalarımız da var. 9 ve 25 yaş arası bizim hitap ettiğimiz gurup. Sosyal uyum projemiz var, göçmen ailelere Türkçe kurslarımız var. Merkezlerimizdeki tüm kurslarımız ücretsizdir. ÖSS ve ALES sınavları sonrasında gönüllü gençlerimiz okulların önlerinde sınava girenlerden kalem setlerini topladılar ve onları bu gün öğrencilere dağıttık. Bu tür etkinlikler ile gençlik merkezlerimizin de tanıtımını yapıyoruz.

Yavuz Salman açıklamasında ; ” Bizler gönüllülük esası ile çalışıyoruz. Bünyemizde spor faaliyetlerimiz var, atölye çalışmalarımız var. Bünyemizde tenis kortumuz var çalışmalarımız sürmekte. Merkezimizde “Hayatı Seviyorum.” “Merkezimi Öğreniyorum” adlı projelerimiz var yürütmekte olduğumuz. Çocuklara Türkçe ve gitar dersleri verilmekte. Çalışmalarımızda bizlere destek veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ayrıca teşekkürlerimizi sunarız. Çalışmalarımıza herkesi bekliyoruz.” Dedi.

Doğantepe YİBO Mdr. Yar. Huriye Çavdar, Adapazarı ve Serdivan Gençlik Merkezi Müdürlerine gösterdikleri iyi niyet ve yardımları için teşekkür etti.

Namık Cihan/Geyvemedya.Com

991 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle