Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Ekim 2011 | Eğitim, Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Teknoloji

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, ULARTE A.Ş. ve İş Kur yetkilileri arasında meslek edindirme kursu açılması konusundaki bir proje ile ilgili bir protokol hazırlandı.

Görüşmede; ULARTE Fabrika Müdürü Yusuf Akpınar, Fabrika Personel Müdürü Merve Uyar ve İş Kur Yetkilisi Nurullah Karataş hazır bulundu.

Görüşme ile ilgili şu açıklama yapıldı: ‘ Adliye Köyünde bulunan Ularte A.Ş. ile Sakarya İş Kur arasında meslek geliştirme ve istihtam için proje geliştiriyoruz. Gaz altı kaynakçısı eğitimi verilecek ve daha sonra istihtam edilecek. Yeterli sayı önemli, eğitim 3 ay sürecek. Asgari ücret alınacak ve genel sağlık sigortası yapılacak.’

Geyve Belediyesi ile Sakarya İŞKUR’un ortaklaşa çalışması ile yürütülecek Gaz Altı Kaynak Ustası yetiştirilmesi projesi hakkında Geyve Belediyesi açıklama yaptı.

iŞKUR-GEYVE BELEDİYESİ ORTAK ÇALIŞMASI

İşkur Sakarya Müdürlüğü ile Geyve Belediyesi İle yürütülen ortak proje ile kurs bitiminde İşe başlama garantili GAZALTI KAYNAK ustaları yetiştirilecektir.

Adliye Köyünde Bulunan Bölgenin En Büyük Metal Fabrikasında 2,5 ay boyunca kurs görecek, kurs süresinde asgari ücret, genel sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası yapılacaktır.

Kursun bitimden sertifikalarını alan adaylar aynı fabrikada hemen işe başlayacaktır. “28 Ekim Cuma günü saat:10.00 kadar Belediyemize Müracaat etmeleri gerekmektedir.

GEYVE BELEDİYESİ

” irtibat tel: 0 264 517 52 40

Her zaman söylediğimiz gibi Çalışınca oluyor….

Murat KAYA Geyve Belediye Başkanı

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

 

 

3913 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle