Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Kasım 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Genç Çiftçi Projesi Kapsamında 340 Koyun Dağıtıldı

GENÇ ÇİFTÇİLERE PİYANGO

Sakarya’nın Geyve ilçesinde Genç Çiftçi Projesi Kapsamında 340 Koyun Dağıtıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 2016 yılında başlatılan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi projesi kapsamında Geyve’de 10 üreticiye 34’er tane, toplamda 340 koyun dağıtımı yapıldı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü(TİGEM)’nden temin edilen koyunlar, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Saban öncülüğünde, kurum personeli, çiftçilerimiz ve Kaymakamımız İlyas Memiş’in de hazır bulunduğu bir törenle hak sahiplerine teslim edildi.

Çiftçi başına 32 dişi ve 2 erkek koyun düşen üreticilere Kaymakam Memiş; “Uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projesi’nin tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, kırsal yerleşim alanlarında hayvancılığın tekrar canlandırılması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeylerinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsal alanda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesinin amaçlandığını söyleyerek, hak sahiplerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Geyve ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığınca  uygulanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında geçtiğimiz aylarda müracaatları alınan Genç Çiftçi Projeleri’nin tarım ve hayvancılık kategorisinde 13 ü Bitkisel üretim, 18 i Büyükbaş, 10 u Küçükbaş, 3 ü de Arcılıktan oluşan toplam 44 çiftçi proje hibe desteği almaya hak kazanmıştı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2746 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle