Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sağlık, Sakarya

Gelişen Türkiye’de İneklerle Aynı Suyu İçiyorlar

tarakli-aksu-mahallesi-su -sorunu-2-cropTaraklı İlçesine bağlı Aksu-Madenler ve Demirciler Mahallesi’nde vatandaşlar mahallenin su sıkıntısı olduğunu belirtti.

21. yüzyılda böyle bir devlet anlayışının olamayacağını belirten Aksu Mahallesi sakinleri, “Yetkililere ve siyasilerimize sesleniyoruz. Gelişen ve güçlü Türkiye diyorlar. Gelişen bir Türkiye’de mahallemizin su sorununu izah etmekte zorlanıyoruz. Mahallemizde kullandığımız su yetkililerin siyasilerin ve devletin ayıbıdır” ifadelerini kullandılar.

ADALET BU MU?

Mahalleliler, Mahalleye Aksu Deresi başından yaklaşık 7 km uzaklıktan borularla içmek için su geliyor. Bu su sağlıklı değil. Suyun başı yosun dolu. Yaklaşık 30 hane dereden gelen suyu hem içme suyu hem de hayvanlar için kullanıyor. Bu durumu defalarca izah ettik. Sorunun çözeceklerini söylediler. Temiz su kullanmak istiyoruz. 2005 yılında 60 tonluk su deposu yapıldı. Dereden kullandığımız su için evlerimize su saati bağlandı. Para ödüyoruz. Bu adalet midir?” şeklinde sitem ettiler.

‘BAŞKA DEVLETE BAĞLANALIM’

SASKİ tarafından evlerine su saati bağlandığını söyleyen vatandaşlar “ Mahallemize 2005 yılında 60 tonluk su deposu yapıldı. Ancak biz hala suyumuzu dereden kullanıyoruz. SASKİ ye su parası ödüyoruz. Yetkililer buyursunlar gelsinler içtiğimiz suyu görsünler” şeklinde konuştular. Su sorununun giderilmesini isteyen mahalle sakinleri, yetkililere seslenerek “ Bu nasıl bir devlettir ki vatandaşlarının sorunlarına kulak asmıyor. Sorunları çözme hususunda bir adım atmıyor. Kendi vatandaşlarına, insanların en temel ihtiyacı olan su hizmetini vermiyor. Eğer mahallemize uygulanan bir ambargo varsa ayrı bir devlete bağlanalım. Yetkililere sesleniyoruz; su sorunumuzu giderin” şeklinde konuştular.

İzzettin KÖMÜRCÜ-TARAKLI

2504 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle