Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Mart 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geçmişten Geleceğe Kadın ve Toplum

Geyve ilçesinde 8 Mart Dünya kadınlar günü kapsamında program düzenlendi.

Sakarya’nın Geyve ileçsinde, Kaymakamlık Şiddet Önleme ve İzleme Çalışma Grubu (ŞÖNİM) ve İlçe Müftülüğü tarafından Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda hanımlara yönelik program düzenlendi.

Programda Kaymakamımız İlyas MEMİŞ ve İlçe Müftüsü Rahmi YİĞİT birer konuşma yaptı. Kaymakamımız konuşmasında; sevgi şefkat ve merhamet timsali olan kadınların cinsiyet ayrımı değerlendirmesinden önce insan olarak Allah’ın yaratmış olduğu en güzel varlıklar olduğunu, huzurlu bir toplum ve mutlu bir ailenin ancak karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış içerisinde olmakla mümkün olacağını ifade ederek tüm hanımların kadınlar gününü kutladı.

Program; Sakarya İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Nevin ERTEM ve Uzman Vaiz Kudret ÇİMEN’in “Geçmişten Geleceğe Kadın ve Toplum” konulu anlatımları ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Merve KAHRAMAN’ın hanımların sağlık açısından dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgi verdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

784 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle