Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Nisan 2014 | Gündem

GEÇİCİ İŞÇİ OLARAK GİRDİĞİ BELEDİYEYE BAŞKAN OLDU

gecici-isci-olarak-girdigi-belediyeye-baskan-olduYerel seçimlerde Bilecik’in Yenipazar ilçesinde belediye başkanlığına adaylığını koyan İlhan Özden, rekor oyla koltuğa oturdu.
760 seçmen bulunan küçük ilçede halkın yüzde 52,7’sinin desteğini arkasına alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Özden, görevi AK Partili başkandan devraldı. 30 Mart gecesi sonuçlar açıklandıktan sonra partisi yerine Türk bayrağı rozeti taktığını belirten 42 yaşındaki Özden’in, 1991 yılında stajyer öğrenci olarak girdiği Yenipazar Belediyesi’nde 7 yıl geçici işçi statüsünde çalıştığı ortaya çıktı.
Belediyenin tüm kademelerinde görev yapan Özden, ardından Yenipazar Kaymakamlığı ile Bilecik Valiliği’nin çeşitli birimlerde de uzun yıllar hizmet etti. 2014 seçimlerinde ilçesinde adaylığını açıklayan İlhan Özden,  405 oyla yeni başkan seçildi. Yenipazar’da ikinci 216 oyla CHP adayı Mehmet Ünal oldu. Eski başkan AK Partili Cengiz Arıkan ise 139 oyda kaldı. Halkın büyük teveccühüyle geldiğini ifade eden Özden, ilk iş olarak belediye hoparlörlerinden, “Yenipazarlıya hizmet yolunda hiçbir ayrım yapmadan, siyasi kimlik farkı gözetmeden herkese hizmet götürmek kararında ve azmindeyiz. Gayret bizden, destek sizden başarı ve yardım Allah’tan…” şeklinde mesaj yayınlattı.
Çarşamba günleri kurulan semt pazarında ‘Bereket Duası’ da okutturan Özden’in ilk icraatlarından biri ise vefat eden ilçe sakinlerinin ardından cenaze törenine gelenlere sunulan ikramların giderini üstlenmek oldu.
1694 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle